Розпуск Ради: Парубій передав до Конституційного суду докази існування коаліції

У Конституційний суд, велика палата якого розглядає питання про відповідність Основному Закону України указу президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту і дострокові вибори до Верховної Ради, спікер парламенту Андрій Парубій передав список народних депутатів, які входили в коаліцію. Також він направив до КСУ заяви про вихід з коаліції, що надходили в апарат Верховної Ради.

Розпуск Ради: Парубій передав до Конституційного суду докази існування коаліції  - today.ua

«Коаліція налічувала 302 народних депутата, я передав всі заяви народних депутатів, які написали заяви про вихід з коаліції, і якщо кількість цих заяв відняти від цифри 302, то виходить більше 226», — додав Парубій.

За його словами, крім фракцій у більшість входили і позафракційні нардепи.

«Конституційний суд має на сьогодні достатньо документально засвідчених даних, щоб чітко зробити висновок про те, що і в 2016 році, і в травні (2019 року. - Авт.), до виходу „Народного фронту“, в коаліції налічувалося більше 226 народних депутатів», — резюмував спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Нагадаємо, Володимир Зеленський, виступаючи в Конституційному суді, заявив, що впевнений у конституційності свого указу про розпуск Верховної Ради України.

«Не мені розказувати вам, що таке дух і буква закону! Я впевнений, що рішення про розпуск Верховної Ради відповідає обом цим критеріям. Про відповідність духу закону свідчать багато факторів», — заявив президент.

ДЖЕРЕЛОpravda.com.ua