У Верховній Раді 9-го скликання працюватиме 23 парламентських комітети. Партія "Слуга народу", яка за результатами позачергових виборів отримала більшість у Раді нового скликання, вже розподілила місця у комітетах між іншими політсилами та позапартійними нардепами.
Втім, віце-прем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції, новообраний нардеп від партії Петра Порошенка "Європейська Солідарність" Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що представники президентської політсили зробили розподіл на свій власний розсуд.
Раніше новообрані нардепи домовились, що у кожному комітеті може бути від 7 до 31 народного депутата.
Відтак, у "Слузі народу" мають намір зберегти більшість у всіх без винятку комітетах. Представникам "Опозиційної платформи - За життя" дістанеться від 1 до 3 місць у кожному комітеті, а "Батьківщині" та "Європейській Солідарності" – по 1-2 місця. Партія Святослава Вакарчука "Голос" також матиме по 1-2 місця, але не матиме представників у шести комітетах.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Також відомо, що в комітетах працюватимуть від 1 до 5 позафракційних народних обранців. Позафракційників не буде лише у комітетах з питань євроінтеграції та свободи слова. Саме у цих комітетах Ради буде найменше нардепів – по 7.
Нагадаємо, у Верховній Раді 9-го скликання найбільш популярними будуть комітети з питань бюджету, податків і аграрної політики - в кожен із зазначених вище комітетів подалося по 31 народному обранцю.