РФ направила свої військові сили до Лівії, щоб підтримати Халіфу Хафтара, який наразі контролює схід країни.
Росія перекинула в Східну Лівію декілька дюжин військовослужбовців спецназу і співробітників Головного управління Генштабу. Військові займаються підготовкою кадрів армії маршала Халіфи Хафтара.
Також Москва поставляє важкі озброєння. І створила у Лівії дві військові бази на північно-східному узбережжі країни, в містах Тобрук і Бенгазі. Обидва об'єкти розгортали під прикриттям приватної військової компанії Вагнера.
Крім цього, у Лівії перебувають десантні підрозділи, переправлені в Східну Лівію з частин в Підмосков'ї. Союзником Росії в Лівії виступає національна армія країни на чолі з фельдмаршалом Хафтаром, російська присутність, зокрема, пов'язано з нафтогазовими інтересами.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У тому випадку, що Росія отримає контроль над північним узбережжям країни, вона зможе контролювати інтенсивність міграційних потоків з Африки в Європу.
"Факт полягає в тому, що ми вкрай вразливі до потокам міграції і нафтовим шокам, які залежать від ситуації в Лівії", — пишуть у британській газеті.
Глава комітету палати громад у закордонних справах Том Тугендхат назвав діяльність Москви "тривожною", але "очікуваною".
"Ми не можемо це ігнорувати", — сказав британський депутат і заступник голови Консервативної партії Джеймс Клеверлі.
Натомість голова міжнародного комітету Ради Федерації Костянтин Косачов заявив, що у несприятливій екологічній ситуації треба звинувачувати Великобританію та її союзників по НАТО.
"Залишаючи за дужками божевільність самої ідеї, що приписується нашій країні (Росія, виявляється, буде звідти засилати нелегальних мігрантів до Європи в ще більш масовому порядку), зауважу тільки, що Лівію в її нинішній хаос (разом із спричиненою цим хаосом масовою міграцією в Європу) вкинули ще сім років тому саме британці з союзниками по НАТО. Цинічно обдуривши при цьому нашу країну, яка не висловила тоді своє заперечення в СБ ООН проти режиму безпольотного неба над Лівією в інтересах захисту цивільного населення", — написав Косачов на свій сторінці в Facebook.
"Невже британські ЗМІ сподіваються, що Росія прийде і виправить ту плутанину, яка створювалася в Лівії західній коаліцією протягом семи років", — сказано в повідомленні посольства Росії в Великобританії в Twitter.
"Не в перший раз зустрічаємося з ситуацією, коли факт взаємодії Росії з одним з діячів у Лівії намагаються представити як політику підтримки одного боку. Інформація про те, що Росія підтримує одну зі сторін конфлікту, не відповідає дійсності", — наголосив Лев Деньгов.
Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:"На сьогодні керівництвом нашої країни сформовано державну політику щодо Лівії, існують конкретні завдання, пов'язані з відновленням економічних зв'язків між Росією і Лівією, керівництво країни поставило завдання взаємодіяти з усіма сторонами лівійського конфлікту. Крім того, Росія взаємодіє з Італією, Францією, а також країнами регіону, зацікавленими у врегулюванні конфлікту", — відзначив Деньгов.
Нагадаємо, у Держдумі РФ накинулися з критикою на ПАРЄ, бо там відмовилися обговорювати документ, за яким делегація РФ могла б повернутися в Асамблею.