Різдвяний піст у православних християн розпочнеться вже 28 листопада і триватиме 40 днів - до Різдва, 7 січня. Порівняно з Великим постом, він вважається несуворим. У цей період можна їсти варену їжу з рослинною олією, рибу, і навіть пити вино. На кожен день рекомендується свій набір продуктів та обмежень.
Їсти рибу дозволяється лише у великі свята – Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня), День Миколи Чудотворця (19 грудня), а також у дні пам'яті деяких святих – апостолів Матвія (29 листопада), Андрія Первозванного (13 грудня) і князя Олександра Невського (6 грудня).
У піст категорично забороняється вживати міцні алкогольні напої. Лише у суботу та неділю, а також на свята дозволяється випити трохи вина.
Найсуворіший день Посту - 6 січня. Завершується Різдвяний піст 7 січня після настання темряви, або появи на небі першої зірки.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Різдвяний піст ділиться на 3 етапи:
- З 28 листопада по 19 грудня;
- З 20 грудня по 1 січня;
- З 2 по 6 січня.
Що можна їсти з 28 листопада по 19 грудня:
Понеділок: гаряча їжа рослинного походження, але без масла.
Вівторок, четвер, субота і неділя: рослинна їжа з додаванням олії, наприклад, овочеві супи та каші, а також риба.
Середа і п'ятниця: продукти рослинного походження, без термообробки, – це так зване сухоїдіння. Допускаються фрукти, овочі, горіхи, хліб, мед і сухофрукти.
В суботу та неділю можна вино.
Що можна їсти з 20 грудня по 1 січня:
Понеділок: гаряча їжа рослинного походження, але без олії.
Вівторок і четвер: приготована на рослинній олії їжа.
Середа і п'ятниця: сухоїдіння.
Субота і неділя: гаряча їжа рослинного походження з олією, риба.
Що можна їсти з 2 по 6 січня:
Понеділок, середа і п'ятниця: сухоїдіння.
Вівторок і четвер: гаряча їжа без олії.
На вихідних можна додати до гарячої їжі рослинне масло.
6 січня, у Святвечір, забороняється їсти до сходження на небі першої зірки. Після – почніть трапезу з куті – традиційної різдвяної страви із зерен пшениці або рису, підсолоджених медом, сухофруктами, родзинками, маком та горіхами.
Під час святкування Нового року тим, хто дотримується посту, дозволено їсти рибу і випити трохи вина. На святковий стіл можна поставити пісний плов з яблуками, гарбузом і сушеними фруктами.
Раніше повідомлялося, що за незаконну вирубку ялинок напередодні Нового року українцям загрожує штраф до 34 тис. гривень.