Рівень бідності в Україні продовжує зростати

Автор: Міхєєнко Наталія

Рівень бідності в Україні за підсумками 2017 року збільшився до 27%. До такого висновку дійшли фахівці Рахункової палати.

Рівень бідності в Україні продовжує зростати - today.ua

У 2017 році, відповідно до показників оцінки бідності за абсолютним критерієм і показниками, що характеризують доходи населення, в цілому відбулися позитивні зрушення в ситуації з бідністю в Україні. Однак показники бідності за відносними критеріями демонструють тенденції до зростання.

Член Рахункової палати Василь Невідомий повідомив, що в Стратегії подолання бідності до 2020 року розширено розуміння бідності до немонетарних аспектів і соціального відчуження.

"Все вимірюється не грошима, а певним набором благ. Країни ЄС визначили дев'ять позицій благ. Якщо з них відсутні три - це люди депривованих (позбавлені можливості задовольняти основні потреби. - Ред.). Якщо чотири - це крайня депривація. Для порівняння: рівень матеріальної депривації для 28 країн ЄС за підсумками 2016 склав 16%, а глибокої матеріальної депривації - 8%. в Україні ці показники у 2017 році становили 42% і 27% відповідно », - пояснив Василь Невідомий.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відзначається, що в Україні населення найбільше страждає від неможливості дозволити собі несподівані необхідні витрати за рахунок власних ресурсів. Значення цього показника в Україні було в 1,6 рази вище (60% проти 36% в країнах ЄС). За іншими ознаками депривація населення в Україні була в 2017 році в два-сім разів більше, ніж в країнах ЄС. Найбільше потерпали від економічної напруги багатодітні сім'ї, пенсіонери та сільське населення. Третьою за поширеністю проблемою українців є недоступність якісних послуг охорони здоров'я. Так, 31,7% населення не мали коштів для покупки призначених ліків і медичного приладдя, а 30% - для оплати послуг лікаря і лікування в стаціонарі без проведення хірургічної операції.

Нагадаємо, за 27 років незалежності Україна не змогла досягти вражаючих успіхів в соціальному розвитку.

Головне