Ключовий світовий експортер пшеничного борошна - Туреччина - відчуває труднощі на тлі девальвації національної валюти, яка підсилює залежність країни від експорту борошна.
Другий за обсягами поставок експортер - Казахстан - відчуває тиск на ринок борошна за рахунок розвитку переробної галузі в Узбекистані, який є основним покупцем казахстанської продукції, повідомляє "АПК-Інформ". Зокрема, в Узбекистані до 1 січня 2020 року звільняється від митних зборів імпорт пшениці і стимулюється експорт борошна.
У Росії створюється асоціація експортерів борошна, в планах якої за 10 років наростити експорт даної продукції до 7 млн тон на рік.
Таким чином, активізація поставок борошна з РФ може скласти конкуренцію українській продукції на ключових азіатських ринках, в першу чергу на ринку КНДР. До цієї країну, безпосередньо або через Китай, в липні-травні 2017/18 МР було відправлено 136,5 тис тон російського борошна і 122,8 тис тон українського, тоді як за аналогічний період сезону 2016/17 обсяги поставок склали 61 тис тон і 101,9 тис тон, відповідно.
Популярні зараз
Померла актриса Тері Гарр, відома ролями у серіалі “Друзі“ та фільмі “Тутсі“
Олена Зеленська розповіла про знайомство та початок відносин з майбутнім президентом України
У Польщі виник дефіцит працівників: названо вакансії та зарплати для українських біженців