Today.ua

Рева попередив про підвищення вартості газу для населення на 20 відсотків

Міністр соціальної політики України Андрій Рева попередив про підвищення з 1 травня 2019 року вартості газу для населення на 20 відсотків. Міністр Рева розповів, що Кабмін формує ціни для побутових користувачів відповідно до розрахунку за формулою, яка закладена в постанові №867.

"З 1 листопада 2018 роуи люди платять 60 відсотків від ринкової ціни. Але ця формула передбачає з 1 травня підвищення цін для населення до 80 відсотків від ринкової вартості газу", - сказав міністр соцполітики Андрій Рева.

Крім того, чиновники на місцях вже готуються до підвищення цін на газ і, відповідно, тарифів на житлово-комунальні послуги. Зокрема, комунальне підприємство "Київтеплоенерго" з травня 2019 року планує підвищити тарифи на електрику та опалення.

Тим часом заступник голови КМДА Петро Пантелєєв повідомив, що зараз відбувається формування тарифу на відпуск електричної та виробництво теплової енергії. Пантелєєв зазначив, що вже пройшли перші громадські обговорення нових тарифів, які має затвердити НКРЕКУ.

Майбутнє подорожчання газу викликає у людей безліч питань.
Також не варто забувати, що останнім часом різко зросла заборгованість населення за житлово-комунальні послуги.

До речі, програма монетизації субсидій не зможе вплинути на зменшення заборгованості. Адже економічна природа і призначення субсидій - зменшення витрат виробника або продавця комунальної послуги. Рядовому споживачеві субсидія дає можливість заощадити свій бюджет, але збережені кошти навряд чи підуть на погашення накопичених боргів.

Варто зазначити, що проблема зростання вартості газу для населення впливає на економіку України в цілому.

"Зараз Україна імпортує газ - хоча і з Європи, але все ще російський. І платимо ми за нього валютою. Підвищення цін для населення зробить заходи з енергоефективності ще більш економічно привабливими. Утеплення стін, заміна вікон і дверей - це ті роботи, які виконує національний бізнес. Тому краще платити за енергоефективність та залишати гроші всередині країни, ніж купувати імпортний газ. Крім того, заходи з енергоефективності є окупаються. Рано чи пізно споживач поверне вкладені кошти і почне економити. Тому підвищення цін буде стимулювати людей вкладати гроші в національну економіку", - повідомив голова неурядової організації "Українська кліматична мережа" Ілля Єременко.

Варто нагадати, що в січні суми в платіжках за централізоване опалення в Києві у порівнянні з грудневими збільшилися на 40-60 відсотків. За словами столичних чиновників, це пов'язано як з підвищенням тарифів на опалення і гарячу воду, так і з низькою середньомісячною температурою повітря.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що готовий знизити ціну на газ для населення, якщо це не суперечитиме міжнародним домовленостям України та не понесе негативні наслідки для вітчизняної економіки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ