ПЦУ збереже мову богослужіння церковним громадам нацменшин

Автор: Лобанова Єлизавета

Представники Православної церкви України (ПЦУ) на Буковині повідомили, що при переході церковних громад національних меншин до єдиної української церкви їм збережуть мову богослужіння, до якої вони звикли. Про це на брифінгу розповіли архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій та архієпископ Буковинський і Хотинський Герман.

ПЦУ збереже мову богослужіння церковним громадам нацменшин - today.ua

"У багатьох румунських засобах масової інформації ще перед Об’єднавчим собором розповідали, що буцімто буде суцільна українізація церкви, а наша область, як відомо, багатонаціональна. Таким чином лякали румуномовне населення Буковини, що нібито зараз українці прийдуть і заберуть вашу мову, ваші традиції. Але це неправда. Наша церква відкрита абсолютно для всіх, незалежно від того, хто якою мовою розмовляє чи якою мовою хоче звершувати богослужіння", – сказав архієпископ Буковинський і Хотинський Герман.

За словами архієпископа, після переходу до ПЦУ парафія села Шишківці попросила залишити церковнослов’янську мову у богослужінні, до якої звикло населення. Митрополит Епіфаній підтримав це рішення і благословив громаду.

"Так само і з румуномовними селами нашої області. Якщо люди захочуть, то залишать румунську мову богослужіння, якщо захочуть - перейдуть на українську. Ніщо не повинно бути перешкодою для об’єднання", – додав архієпископ.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, 5 січня у Стамбулі відбулося підписання Томоса про автокефалію Православної церкви України, а 6 січня грамоту про автокефалію урочисто вручили митрополиту Епіфанію.

Як повідомлялося, 7 січня навколо Софії Київської вишикувалась велика черга бажаючих подивитися та сфотографувати Томос.

Головне