Війна між Росією та Україною, очевидно, триватиме довго, і ризик застосування ядерної зброї нині реальніший, ніж будь-коли. Тому світові лідери несуть на собі велетенську відповідальність за долю усього людства, адже ядерна війна може вписати останню сторінку в історію людської цивілізації.
Президент Фінляндії Саулі Нійністе закликав сучасників не провокувати своїх лідерів на необмірковані політичні заяви та вчинки. Адже на них лежить велетенська відповідальність. І в теперішніх умовах вони мусять зважувати не лише кожен крок, але й кожне своє слово, заявив фінський гарант в інтерв'ю, яке він дав для The New York Times.
"Ми перебуваємо в дуже чутливій ситуації. Навіть дрібниці можуть сильно змінити ситуацію і, на жаль, на гірше. Це ризик широкомасштабної війни. Ризик застосування ядерної зброї величезний", – вважає Нійністе.
Через це він чудово розуміє вагання Джо Байдена або Олафа Шольца, які наразі не зважуються передавати Україні далекобійні ракети і безпілотники дальнього радіусу дії.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Є різниця між тими, хто несе відповідальність, і тими, хто її не має. У Фінляндії ми також чуємо, що Америка повинна зробити те чи інше. І я просто хотів зазначити, що якщо є ескалація великої війни, це буде світова війна, і ядерний ризик стає явно більшим", - наголосив фінський президент.
Водночас, він відмовився від будь-яких прогнозів щодо закінчення російсько-української війни: строків завершення військових дій та наслідків цього збройного конфлікту. Однак він усвідомлює, що за будь-яких умов Росія нікуди не подінеться. А отже світові, а особливо її сусідам, доведеться з нею домовлятися і шукати точок дотику, аби не наразити людство на ще більшу війну та ядерний конфлікт.
"Я маю на увазі не якусь велику дружбу, а здатність терпіти, навіть трохи розуміти один одного", – резюмував фінський президент.
Нагадаємо, в українському уряді прогнозують, що активні військові дії мають закінчитися в першій половині наступного року. Принаймні в бюджеті-2024 передбачено активне зростання економіки, починаючи з другої половини року.