У четвер, 18 червня, Верховна Рада вже вдруге провалила голосування за програму дій уряду прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. За відповідне рішення проголосувало лише 207 депутатів при необхідних 226. Таким чином, подальші кроки Кабміну так і не були узгоджені, і куди далі буде рухатись українська економіка, залишається незрозумілим.
Порівняно з першою версією, яка налічувала 10 сторінок, нову програму розширили до 85. Документ передбачає подальшу євроінтеграцію, політику щодо окупованих територій, створення умов для розвитку бізнесу. Також в документі йдеться про щорічну індексацію пенсій і спрощення надання допомоги по безробіттю, створення "справжнього середнього класу в Україні", потужної армії, прогресивної освіти і ефективної медицини.
- забезпечення адаптивного карантину;
- стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу;
- забезпечення зайнятості і державних замовлень;
- "регуляторна гільйотина";
- оптимізація податкового навантаження і адміністрування;
- перезапуск промислового сектору;
- реформування транспорту та інфраструктури;
- розвиток міжнародної торгівлі;
- цифрова трансформація та розвиток IT-сектору.
Кабмін планує зробити мінімум 200 держпослуг доступними онлайн і дійти до того рівня, щоб 60% українців користувалися онлайн-послугами. Розвиток ІТ-бізнесу стає пріоритетним, особливо в умовах карантину.
Крім цього, Кабінет міністрів під керівництвом Дениса Шмигаля має намір розробити і реалізувати державну політику щодо віртуальних активів. Заплановано також отримання Україною режиму внутрішнього ринку ЄС у сфері телекомунікаційних послуг та поступова інтеграція в "цифровий безвіз".
Під час обговорення програми частина фракцій у Верховній Раді її розкритикували. Зокрема, з критикою програми виступили фракції "Європейська солідарність", "Батьківщина", "Голос", "Опозиційна платформа – За життя", група "Партія "За майбутнє".
Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко назвала документ "туфтою", а заступник голови фракції "Голос" Ярослав Железняк – "твором". Народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко заявив, що "хотілося б почути, що вже зробив уряд, а не що збирається зробити".
Раніше повідомлялося, що "слуги народу" хочуть відправити Дениса Шмигаля у відставку.