Повістки вручають двірники: адвокат повідомив про нову хитрість військкоматів

Автор: Леся Ловіцька

В Україні продовжується мобілізація чоловіків віком до 60 років. Повістки дозволено видавати військовозобов'язаним чоловікам повсюдно, їх вручають навіть двірники. Оцінку діям військкоматів дав адвокат Роман Сімутін, повідомляє one.ua.

Повістки вручають двірники: адвокат повідомив про нову хитрість військкоматів - today.ua

Сповіщати чоловіків призовного віку про необхідність відвідати територіальний центр комплектування та соціальної підтримки довірили, зокрема, обслуговуючій організації – ЖЕКу. Чи мають право представники цієї організації вручати повістки та як реагувати на подібну ініціативу, поінформував юрист.

Вже кілька місяців у дверях та поштових скриньках українців масово з'являються повістки та повідомлення про виклик до ТЦК для складання протоколу з винесенням постанови про штраф. Це чинить психологічний тиск на громадян, зазначив Роман Сімутін.

Однак тепер у повідомленні про виклик у військкомат вписують фразу "повідомлення та повістка вважається належним чином врученими через обслуговувальну організацію", або ЖЕК.

Популярні зараз

В Україні змінять вимоги до майбутніх пенсіонерів: хто ризикує залишитись без виплат

ФОПам підвищать податки: скільки сплачуватимуть різні групи у 2024 році

В Україні з 1 грудня суттєво змінились правила продажу валюти та переказу доларів і євро

Мобілізація у Києві: кожен призваний у ЗСУ житель столиці отримає по 30 тис. грн

"А хто у нас працює з людьми і постійно на виду? Керівники та майстри ЖЕКу? Ага, куди там, цих ще спробуй, знайди та спіймай. Фактично повістку з повідомленням вам вручили через двірника, якому насправді ніколи голову підняти за роботою, не говорячи про чергування під під'їздом для вручення викликів", - зазначив Сімутін.

Адвокат назвав фразу про вручення повісток через ЖЕКи позбавленої логіки та такою, що свідчить проти самого ТЦК. Представники військкоматів документально розписуються у тому, що українець не отримував жодного повідомлення.

"Думаю, ставка робиться на психологічний ефект від отримання подібних листів. А незабаром і цей спосіб зміниться якимось новим, мабуть, із застосуванням поштових голубів", - поіронізував правозахисник.

Зазначено, що з юридичної точки зору двірники не мають права вручати повістки, бо не мають таких повноважень. Водночас це можуть робити начальники ЖЕКів. Однак й тут є один нюанс.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Хоча і в цьому випадку є купа питань, але якщо ви повістку візьмете і розпишетесь - тоді вже неважливо, хто іяким чином її вручив", - наголосив Сімутін.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, яких фахівців насамперед мобілізуватимуть у липні.