Захисні медичні маски, які продаються в аптеках, не призначені для багаторазового використання. Незважаючи на те, що деякі українці весь карантин ходять в одній масці, перучи її після використання, маски потрібно змінювати. Але важливо робити це правильно, без шкоди для екології. Міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський розповів, як правильно утилізувати маски і рукавички в домашніх умовах.
Виявляється, що перед тим як викинути засоби захисту, їх необхідно помістити в пакет на 72 години. При цьому, пакет необхідно щільно зав'язати. Через три доби пакет можна викидати.
Якщо в медичних установах відходи потрапляють на утилізацію виключно на ліцензовані переробні підприємства, і після утилізації не представляють небезпеки для громадян, то утилізувати таким чином вдома ви нічого не зможете.
"Ми вивчили європейський досвід, прийняли рішення не адміністративно регулювати це питання, а дати лише рекомендації. Ми рекомендуємо відходи масок і рукавичок складати в пакет, щільно його зав'язувати і витримувати в домашніх умовах приблизно 72 години. Це європейський досвід, він себе зарекомендував, а будь-які адміністративно-регуляторні заходи не дали результатів", - зазначив міністр.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Раніше лікар-педіатр Євген Комаровський розповів, як правильно прати захисні маски. Для цього необхідно покласти в миску мило, налити миючого засобу для посуду, прального порошку, або білизни. На якийсь час маски слід замочити в мильному розчині, потім добре сполоснути чистою водою, щоб не залишилося слідів хімії, гарненько висушити і використовувати повторно. Марлеві маски обов'язково потрібно ще прасувати після прання.