Карантин в Україні, незважаючи на очікування українців, продовжили до 31 липня. У зв'язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в країні, з понеділка, 22 червня, розпочнеться посилення карантинних норм у ряді областей. У найближчі 40 днів все ще може змінитися, і якщо рівень захворюваності спаде, то вже з початку серпня українці повернуться до нормального життя. Давайте дізнаємося, які обмеження збережуться для громадян до 31 липня, і як уряд буде намагатися уникнути поширення епідемії.
З 10 червня у країні почався адаптивний карантин. Це означає, що заборони в різних населених пунктах неоднакові: в одних областях України, наприклад, працюють ресторани і дитячі садки, в інших – ні. Такі рішення приймає місцева влада, з огляду на рівень захворюваності в регіоні.
Кабмін визначив нову методику, згідно з якою будуть визначатися регіони, які знаходяться в "групі ризику". Якщо раніше головним критерієм був показник інцидентності (кількість хворих COVID-19 на 100 тис. населення), то зараз до уваги будуть братися й інші критерії, а саме:
- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я більш 50%;
- середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менше, ніж 24 на 100 тисяч населення протягом тижня;
- коефіцієнт виявлення випадків коронавіруса більше 11%;
- показник динаміки зростання випадків COVID-19 більше 10%.
У тих областях, де рівень захворюваності буде підвищуватися, буде заборонено:
- проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;
- відвідування дитячих садків;
- робота готелів, хостелів, баз відпочинку, санаторіїв;
- робота культурних установ, спортзалів, фітнес-центрів;
- робота кафе і ресторанів;
- перевезення пасажирів на всіх видах транспорту, в тому числі в метро.
Абсолютно всіх українців стосується вимога щодо носіння захисних масок в громадських місцях, спорудах та в транспорті, дотримання безпечної дистанції, а перевозити пасажирів як і раніше не можна в більшій кількості, ніж передбачено місць для сидіння.
На даний час найбільше зростання захворюваності спостерігається в трьох містах: Києві, Харкові та Львові. Лідерами за кількістю хворих залишаються Закарпатська, Волинська, Тернопільська, Івано-Франківська, Вінницька та Житомирська області.
Спалахи вірусу зафіксовані на пляжах Одеси. У зв'язку з цим, з 22 червня в місті буде заборонена робота закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також проведення масових заходів за участю більш ніж однієї людини на 5 квадратних метрів. Також в Одесі обмежать дозволену кількість людей у громадському транспорті. Орендарям пляжів рекомендують забезпечити півтораметрову відстань між шезлонгами, а ресторани повинні забезпечити таку ж відстань між столиками і розміщувати за ними не більше 4 осіб.
Нагадаємо, карантин в Україні можуть продовжити до Нового року. Якщо епідемія піде на спад, то наступний етап посилення карантину почнеться вже з початку серпня.