Президент України Петро Порошенко стурбований проблемою засмічення країни поліетиленовими пакетами і звернувся до Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана із проханням вжити заходів, спрямованих на комплексне вирішення порушеного питання. Про це йдеться на сайті голови держави.
"Проблема щодо обмеження використання поліетиленових пакетів повинна вирішуватися в контексті реформування галузі поводження з відходами та реалізації стратегічних документів... У зв’язку з цим я звернувся до Прем’єр-міністра України В. Гройсмана з проханням забезпечити ґрунтовне опрацювання петиції щодо обмеження використання поліетилену, вжити заходів, спрямованих на створення дієвих механізмів високого рівня захисту навколишнього природного середовища та здоров'я населення з урахуванням світового, зокрема європейського, досвіду, міжнародних зобов’язань України", - зазначив Глава держави.
Президент наголосив, що в Україні законодавчо не обмежено використання полімерних пакувальних пакетів, які завдяки своїй низькій вартості i доступності мають переваги перед іншими пакувальними продуктами. Проте їх масове використання загострює проблему забруднення навколишнього середовища та стану благоустрою території, спричиняє засмічення вулиць, зелених та прибережних зон, систем водовідведення, водойм та морських акваторій, створює небезпеку виникнення аварійних ситуацій, знищення представників тваринного світу.
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом передбачає обмеження щорічного споживання легких пластикових пакетів на одну особу та встановлення заборони на розповсюдження легких пластикових пакетів на безкоштовній основі в місцях продажу.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Як зазначив Президент, відповідна петиція за три місяці з дня оприлюднення набрала 25 312 голосів громадян.
Він вдячний українцям за активну громадянську позицію та привернення уваги суспільства до питання, яке є "актуальним і потребує урегулювання".
Як повідомлялося, з 1 листопада у столиці запрацювали 100 точок прийому вторинної сировини, які в тому числі збирають на переробку поліетиленові пакети.
Нагадаємо, Кабмін розширив перелік російських товарів, які перебувають під забороною ввезення на митну територію України.