Екс-президент і лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко звернувся до президента Білорусі Олександра Лукашенка із закликом припинити насильство в країні та розпочати діалог із суспільством. Звернення Порошенка з'явилось на його Facebook-сторінці.
У цьому зверненні, зокрема, йдеться, що доля Білорусі ніколи не була байдужою українцям. Адже ми пов'язані з білорусами і історично, і ментально, і кровними узами. Порошенко також говорить, що Україна хоче бачити Білорусь вільною і демократичною державою, і не може бути стороннім спостерігачем того, що нині відбувається у братнього народу.
"Насильству, масовим репресіям не місце в сучасному цивілізованому світі. Вважаю, що білоруській владі необхідно негайно припинити насильство проти своїх громадян", - каже український екс-гарант.
Він також закликає Лукашенка негайно звільнити всіх політв'язнів і затриманих та забезпечити діалог влади із суспільством. Під суспільством він, очевидно, розуміє лише його протестну частину.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
https://www.facebook.com/petroporoshenko/videos/329351161444823/
Тобто фактично Порошенко закликає Лукашенка піти тим шляхом, яким пішов у 2014 році президент Янукович. Щоправда тоді, в Януковича до діалогу з суспільством справа не дійшла: вистачило спілкування з кількома радикально налаштованими лідерами, аби він дременув у Ростов.
У Бацьки, судячи з усього, нерви міцніші, ніж у Януковича, і він нікуди з Білорусі не має наміру тікати. Принаймні, тепер. Хоча подейкують, що білоруський борт №1 стоїть заправлений і напоготові ще з неділі.
Однак повернемось до Порошенка. Він пропонує Лукашенку оголосити дострокові (фактично повторні) президентські вибори під наглядом міжнародних спостерігачів. Хоча для з'ясування істини доволі було би перерахунку голосів під наглядом міжнародних спостерігачів.
Не забув колишній гарант згадати і про Росію, яка тільки й чекає нагоди, щоби прибрати до рук незалежну Білорусь.
Нагадаємо, є обґрунтовані підстави вважати, що вибори президента в Білорусі були сфальсифіковані. Такий висновок можна зробити з кількох ознак. Насамперед із тієї, що ЦВК повністю підзвітна главі держави.