Порошенко спрогнозував збільшення вартості оренди землі у п'ять разів

Автор: Лобанова Єлизавета

Вартість оренди сільськогосподарських земель в Україні може зрости у п'ять разів. У такий спосіб держава хоче підвищити рівень життя селян. Про це заявив президент Петро Порошенко під час зустрічі зі студентами та викладачами Національного університету біоресурсів і природокористування України в Києві.

Порошенко спрогнозував збільшення вартості оренди землі у п'ять разів  - today.ua

За прогнозами Порошенка, у разі проведення відкритих аукціонів з єдиними стартовими умовами стане можливим збільшення вартості оренди землі у селах.

"Нам потрібно збільшити рівень орендної плати за землю, щоб підвищувати рівень життя на селі. Держава починає здавати свої землі в оренду іноді вдвічі дорожче, ніж приватний власник. Ми маємо поширити ці стандарти на землі, які належать селянам", - заявив глава держави.

За словами Порошенка, середня ставка оренди сільськогосподарських земель за кілька років зросла з 3% до 10% грошової оцінки землі, проте цей показник залишається  низьким у порівнянні з європейськими країнами.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"У середньому сьогодні вартість оренди 52 євро за 1 га, який здають в оренду пайовики. Це нереалістичний показник ціни оренди на землю. В нас 52 євро, а в Литві, де земля гірша, - 81 євро", - зазначив Порошенко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За даними Держгеокадастру, в 2018 році за оренду сільгоспземлі в Україні власники паїв отримували в середньому 1613,4 грн за гектар, що на 18% більше, ніж в 2017 році. Найменшу орендну плату за землю виставляли у Запорізькій, Херсонській та Закарпатській областях, а найбільшу – у Черкаській, Полтавській та Харківській областях.

Раніше повідомлялося, що процедуру оформлення земельної ділянки планують пришвидшити у 10 разів за рахунок зменшення кількості необхідних для оформлення паперових документів.

Головне