Популярний музикант Юрій Шевчук розкритикував російську пропаганду

66
Популярний музикант Юрій Шевчук розкритикував російську пропаганду - today.ua

Відомий російський рок-музикант, лідер рок-групи “ДДТ” Юрій Шевчук розкритикував російську владу і ЗМІ за пропаганду війни.

Зокрема, в інтерв’ю російським журналістам Шевчук розкритикував те, яким чином в його країні зараз святкують 9 травня.

“Ось зараз пройшов День Перемоги – свята дата для росіян і багатьох наших сусідів, адже країну всім світом рятували. Але знову багато дурі: “Можемо повторити!”. Вся ця бісовщина… Що повторити?! Вбити ще сотню мільйонів людей? Врізатися в рай?” – дивується Шевчук.

На думку російського музиканта, перемога у Другій світовій війні була отримана надто великою ціною, щоб тепер так святкувати цей день.

“Так, ми перемогли, але якою ціною? Цей океан крові, країна в ній мало не захлинулася. Скільки було невиправданих втрат, дурості самовдоволеного, цинічного начальства… Перемогли з величезними жертвами – скільки загинуло від голоду в блокадному Ленінграді і в сталінських таборах. У тилу, де люди працювали на військових заводах під відкритим небом при температурі -40, точили снаряди і вмирали від виснаження і хвороб. Але про це зараз майже ніхто не говорить. Почитайте книжки Віктора Астаф’єва, Василя Бикова, почитайте спогади про війну Миколи Нікуліна та інших фронтовиків – це чесні книги, там правда. Але цих героїв вже немає і зараз знову пішов плакат, міфотворчість”, – зазначив він.

Також Шевчук обурився пропагандою війни в російських ЗМІ.

“Пропаганда війни – відстій. Огидно. Скільки можна кричати: “ми всіх замочимо!”? Я чую ці крики по центральних каналах, з високих трибун, в інтернеті – і мене це бісить, адже ніхто на нас ще не напав… Чого хочуть домогтися вони цією рекламою війни? Намагаються на ненависті до сусідів скріпити країну, cцементувати державу, об’єднати всіх на зло? Чому не на добро?” – запитує Шевчук.

Нагадаємо, напередодні 9 травня у Києві затримали проросійського пропагандиста, який закликав до заворушень.

загрузка...