В Україні хочуть перейти на єдину "систему 112" - таким чином, для зв'язку з усіма екстреними службами необхідно буде зателефонувати на єдиний номер. Очікується, що "система 112" допоможе адаптувати країну до норм Європейського Союзу й поліпшити сервіс для пересічних громадян.
Єдиний номер екстреної служби "112" замінить номери швидкої, пожежної, поліції та газової служби.
Така практика успішно працює роками як в США, так і в більшості держав Європи.
Суть ідеї проста — перевести всі екстрені служби на один номер. Замість 101, 102, 103 і 104 буде один номер — 112. За таких умов оператор єдиної системи зможе самостійно викликати необхідну службу для допомоги абонентам. Ідея не нова та вже на повну використовується в багатьох країнах світу.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Про впровадження такої системи в Україні говорили ще декілька років тому. Є й відповідне законодавство - ще перед "Євро-2012" був ухвалений Закон "Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним номером 112".
Втім, закон так і не набув чинності. Згадували про ідею переходу низка чиновників та міністрів. З останніх — колишня міністр охорони здоров'я Уляна Супрун. Ще в жовтні 2018 року вона заявляла про активну роботу в цьому напрямку.
Супрун наголошувала, що сьогодні від неузгодженості роботи служб страждають і медики швидкої допомоги. Дуже часто вони виїжджають на небезпечні виклики без співробітників поліції і піддаються нападам.
Зараз у профільному Міністерстві внутрішніх справ займаються розробкою технічної платформи для "системи 112". З серпня 2019 року проводиться тестова експлуатація системи екстреної допомоги за номером 112 на базі Служби з надзвичайних ситуацій.
Нагадаємо, нова глава Міністерства охорони здоров'я Зоряна Скалецька має намір відмовитися від застарілих медичних довідок.