Вчора біля Верховної Ради відбулася акція кількох політичних партій з вимогою проведення виборчої реформи і прийняття проекту нового виборчого кодексу.
Хтось вважає, що нова реформа позитивно вплине на політичне життя нашої країни. Критики законопроекту говорять, що перед президентськими виборами вже пізно змінювати правила гри.
Політолог Петро Оліщук розповів про наслідки, які спричинить нове виборче законодавство.
По-перше, у разі проведення виборчої реформи партійні лідери, які раніше мали вирішальний вплив на списки партій, втратять свій авторитет.
По-друге, слід очікувати на появу внутрішньопартійної конкуренції на виборах, адже політики будуть змушені змагатися між собою в рамках одного партійного списку. Відповідно, виникає питання, чи не призведе така конкуренція до внутрішньопартійних воєн.
По-третє, процедура проведення виборів стане складнішою. Результати виборів будуть встановлюватися за рейтингом кандидата в регіоні, партії і на загальноукраїнському рівні. Збільшиться час на підрахунок голосів. І це при тому, що результати виборів в Україні і раніше встановлювали значно довше, ніж у країнах з розвинутими демократичними традиціями. У нашому випадку, така система відкриє можливості для постійних взаємних звинувачень у внутрішньопартійних фальсифікаціях.
Нагадаємо, перед виборами у Верховну Раду в 2019 році в парламенті додатково можуть сформувати ще 27 мажоритарних округів.
Раніше повідомлялося, що в грудні 2018 року стартує президентська передвиборча кампанія.