Today.ua

Подвійне громадянство в Україні: Клімкін зробив заяву

У вівторок, 26 лютого, в Одесі міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що вважає за необхідне ввести в Україні інститут подвійного громадянства.

- Так, воно нам потрібно, - сказав глава МЗС Павло Клімкін на нетривалому брифінгу на причалі морського пасажирського комплексу порту, поруч з пришвартованим в Одесі ракетним есмінцем ВМС США Donald Cook. - Але ні за яких умов не повинно бути подвійного громадянства з країною-агресором. Це буде обговорюватися тільки після того, як вони повернуть нам Донбас і Крим.

[gallery td_select_gallery_slide="slide" ids="43927,43928,43929,43930,43931"]

Павло Клімкін також уточнив, що подвійне громадянство допоможе залучати на роботу іноземних фахівців.

- Скільки може хороших професіоналів приїхати з інших країн, щоб допомогти нам в реформах, - сказав дипломат Клімкін. - Подивіться, навіть ситуація з Уляною Супрун - скільки там всього говорили... Ми повинні прийти до цього (подвійного громадянства. - Авт.), але чітко визначити, хто може претендувати на нього.

https://youtu.be/-BI-WgSgurw

В ході брифінгу глава МЗС України Павло Клімкін зупинився і на питанні полонених РФ українських військових моряків.

- Українська дипломатія задіяла всі важелі впливу на Росію, щоб звільнити з полону моряків ВМС ЗСУ, - заявив Клімкін. - Слід розуміти, що наші хлопці в полоні стали просто розмінною картою в руках влади Росії до майбутніх українських виборів. Якщо вони приймуть рішення їх звільнити - весь фарс з нібито висунутими їм звинуваченнями і ведуться судовими процесами буде тут же скасований.

Клімкін також повідомив, що під час зустрічі з представниками ЄС і США в Одесі обговорювалося питання посилення тиску на Росію для звільнення українських військовослужбовців. Дипломат також додав, що, обмежуючи судноплавство, Росія намагається зробити українські моря своїми внутрішніми морями.

- Це ніколи не вийде. Має діяти міжнародне право, - підкреслив міністр Клімкін.

Раніше Клімкін заявив, що моніторинг ситуації щодо проходу українських суден через Керченську протоку відбуватиметься не лише з моря та повітря, але й з космосу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ