За Керченською протокою спостерігатимуть з космосу – Клімкін

943
За Керченською протокою спостерігатимуть з космосу - Клімкін - today.ua

Моніторинг ситуації щодо проходу українських суден через Керченську протоку відбуватиметься не лише з моря та повітря, але й з космосу. Про це заявив глава МЗС Павло Клімкін.

“У Берліні відбулися наші консультації з німцями і французами щодо можливого формату моніторингової місії з проходження українських суден через Керченську протоку. Ми хочемо, щоб вона була постійна і ефективна… Зараз ми опрацьовуємо можливості моніторингу і з моря, і з повітря, і, очевидно, з космосу. Ефективний моніторинг працюватиме тільки в тому випадку, коли скомбінувати ці методи”, – заявив Клімкін.

За його словами, спочатку планувалося для оцінки ситуації відправити до Керченської протоки по парі представників від кожної сторони. Проте згодом було вирішено, що комплексний підхід забезпечить більш якісний моніторинг.

Також Україна продовжує обговорювати з міжнародними партнерами можливість появи іноземних кораблів в Чорному морі.

“Є ідеї по покупці або лізингу військових кораблів, спільну роботу екіпажів. Тому все опції ми обговорюємо. Я сподіваюся, що нам вдасться здивувати Росію”, – зазначив глава МЗС.

Клімкін анонсував, що Україна розірве угоду з Росією по Азовському морю після рішення міжнародного арбітражу.

Нагадаємо, в Росії заявили, що Україна збирається влаштувати нову провокацію в Керченській протоці за підтримки НАТО.

Раніше міністр оборони Степан Полторак розповідав, що Росія хотіла спровокувати українські кораблі в Керченській протоці на вогонь, щоб розпочати відкриту агресію проти України.

загрузка...