По квітучих садах ударять морози: синоптики попереджають про нічні заморозки і несприятливу погоду

Автор: Марченко Любов

В Україні знову випав сніг. Найближчими днями на зміну похмурій погоді прийде сонячна, але через кілька днів практично всю територію знову накриє дощовиця. А під час нетривалого антициклону перед світанком у багатьох регіонах очікуються заморозки. Такою буде погода найближчого тижня.

По квітучих садах ударять морози: синоптики попереджають про нічні заморозки і несприятливу погоду - today.ua

Про те, якою буде погода в Україні найближчими днями, і яку вона становить загрозу для квітучих садів, розповів синоптик Ігор Кибальчич.

У вівторок, 9 травня, зона дощів переміститься з півночі та заходу на південь і схід України. Натомість у північному та західному регіонах буде сонячно і без опадів. Однак травневого тепла від цього антициклону очікувати не варто. Нічна температура становитиме +2…+7 градусів, а денна коливатиметься від +11 до +16. При цьому на світанку в західних регіонах очікують заморозків на поверхні ґрунту до -3 градусів.  

В середу, 10 травня, лише на сході Україні очікують невеликий дощ. Нічна і денна температура буде така сама, як і в попередню добу. Лише на Закарпатті стовпчик термометра може підстрибнути до +19 градусів. Але в передсвітанкову пору знову на півночі і заході прогнозують заморозки до -3.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

По квітучих садах ударять морози: синоптики попереджають про нічні заморозки і несприятливу погоду

11 травня, у четвер, в Україні ніде не дощитиме. Та навіть на гребені антициклону вночі буде холодно: від +2 до +7 градусів. Та й удень травневого тепла очікувати не варто: повітря прогріється лише від +11 до +17 і до +19 на Закарпатті.

Антициклон не буде тривалим. Вже в п'ятницю, 12 травня, в Україну знову зайдуть дощі. На півночі, заході та в центрі країни пройдуть короткочасні дощі, а місцями і прогримлять грози. Нічна температура становитиме +3…+8 градусів, а денна буде +14…+19.

В суботу, 13 травня, дощі на заході стануть тривалішими. Крім того, зона дощів пошириться на Крим і Приазов'я. Температура повітря вночі становитиме +5…+10 градусів, а вдень ртутний стовпчик підніметься до +15…+20 градусів.

У неділю, 14 травня, дощовиця пануватиме на всій території України. При цьому нічна температура коливатиметься від +7 до +12 градусів, а денна становитиме +15…+20.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, саме найближчі дві ночі, з понеділка на вівторок та з вівторка на середу можуть виявитися критичними для садів, які зараз якраз у повному цвітінні. Отже, садівникам за можливості слід подбати цими ночами про захист садів, аби не втратити врожай плодових дерев.

Нагадаємо, ще наприкінці зими синоптик Станіслав Щедрін прогнозував цьогоріч аномально теплий березень і прохолодний квітень. Власне, так і вийшло. Щоправда, на травень він прогнозу не давав.