Після монетизації субсидій за комунальні послуги заплатили близько 75-85% населення і прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає даний показник досить гарним.
В залежності від регіону, за різними даними, лише 15-25% одержувачів субсидій не сплатили "комуналку" і глава Кабміну не вважає це "поганою статистикою".
За його словами, державі не слід вирішувати за громадян, на що мають піти їхні гроші.
"Споживач намагатиметься берегти ці кошти, економити, щоб залишити частину цих грошей собі", - зазначив Гройсман.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Крім того, прем'єр-міністр зазначив, що практика монетизації субсидій не припиниться в майбутньому, а, більше того, в подальшому уряд планує монетизувати всі наявні пільги.
Нагадаємо, міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що готівковий механізм надання субсидій буде працювати в Україні і далі, але не всі споживачі отримають “живі гроші” на руки. За його словами, споживачі, які отримуючи субсидію, сумлінно сплачують за житлово-комунальні послуги живими коштами, й надалі будуть отримувати субсидії на руки. А ось боржникам протягом року після сплати заборгованості або її реструктуризації, буде надаватися субсидія в безготівковій формі.
Раніше повідомлялося, що представники соціальних служб почнуть перевіряти субсидіантів на заборгованість за комунальні послуги. Тих українців, які мають додатковий дохід, але при цьому приховують його від держави і не платять за спожиті комунальні послуги, будуть позбавляти субсидії в першу чергу.