Останнім часом Україну захлеснула хвиля рейдерських захоплень. Виною тому стало законодавство. Верховна Рада України спростила систему реєстрації майнових прав. Реєстратори отримали безмежні можливості. Нечисті на руку користуються тим, що у них є вільний доступ до Держреєстру. Президент України Володимир Зеленський вирішив активно боротися з рейдерством. Стало відомо, що він разом із керівниками Офісу президента відправився на Київщину, щоб розібратися з фактами рейдерства на базі комунального підприємства «Путрівське» в селі Путрівка.
У прес-службі президета повідомили, що є інформація про причетність реєстраторів КП «Путрівське» до рейдерства.
Глава Офісу президента Андрій Богдан відзначив, що вказані особи за один місяць переоформили 47 автомобільних заправок компанії «БРСМ-Нафта».
В селі Путрівка заявили, що в ситуації вже розібралися, оскільки реєстратори здали свої печатки. Но Андрій Богдан повідомив, що ці особи отримують електронні ключі доступу до відповідного реєстру, а здача печаток не означає вирішення проблеми.
«Боротьба з цим підприємством нічого не дає, тому що через два дні в сусідньому селі відкривають ще одне таке підприємство. А закривають їх потім два роки. Розумієте, іноземні банки не йдуть в Україну, тому що за будь-які застави, який дається, за одну секунду можна ось так змінити власника, потім судитися на кілька років. Ви в своєму селі, створюючи таке підприємство, позбавляєте себе можливості на нормальну роботу і нормальну оплату праці», — пояснив Богдан.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Щоб захиститися від рейдерів, адвокат Олександр Климчук радить:
- найняти гарну охорону;
- встановити в офісі камери відеоспостереження;
- сервери, на які надходить інформація з камер, зберігати поза офісом, щоб потім можна було довести факт рейдерського захоплення в суді;
- не зберігати в офісі печатки, бухгалтерську і юридичну документацію.
До речі, в реєстрі Міністерства юстиції з’явилася нова послуга “Маячок”: якщо хтось заходить до Держреєстру і робить щось з даними про об’єкт, власнику приходить SMS. І він може відразу вжити заходів з порятунку бізнесу.