В Україні досить часто громадяни отримують пенсію за вислугу років (медики, вчителі і т.д.), і продовжують працювати не за фахом. При цьому українці при досягненні пенсійного віку намагаються змінити вид своєї пенсії на пенсію за віком, яка може бути значно більшою.
Як зазначила заступник директора Департаменту Пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Галина Мастюгіна, така можливість для них передбачена: в статті 45 Закону №1058 говориться, що перехід з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на переведенні з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Також Мастюгіна уточнила, що при переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 цього закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Винятком може бути ситуація, коли громадянин після призначення пенсії по інвалідності продовжував працювати і отримав не менше двох років страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Таким чином, при переведенні з пенсії за вислугу років на пенсію за віком громадянин матиме право на облік страхового стажу, набутого після призначення пенсії за вислугу років, а порахувати пенсію з урахуванням заробітку за період, визначений ст. 40 Закону № 1058. Однак при цьому буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався при обчисленні пенсії за вислугу років (з 01.03.2019 р - 4 404,35 грн).
Нагадаємо, у вересні цього року в Україні з’являться підрозділи ретроконверсії по пенсійним справам у всіх областях країни. Введення автоматизованої системи дасть можливість пенсіонерам отримувати доступ до матеріалів своєї пенсійної справи в будь-якому сервісному центрі або на віддаленому робочому місці (точці обслуговування) Пенсійного фонду України.