Мрія про пенсію може стати для українців стимулом довго жити. Адже, якщо покоління наших дідів-батьків спокійно виходило на пенсію у свої 60 років, а бабусі й матері йшли на заслужений відпочинок у 55, то тепер пенсійний вік зрівнявся для жінок та чоловіків і становить 60 років.
Але не тільки в цьому полягає скорочення чисельності пенсіонерів. Адже тепер із кожним роком зростатиме необхідний страховий стаж, який потрібен для вчасного виходу на пенсію. І хто його не матиме, той про пенсію в 60 років може не мріяти.
У 2028 році для виходу на пенсію потрібно буде мати 35 років страхового стажу. Тому багато 60-річних українців, які в буремні 90-ті і не менш буремні "нульові" працювали неофіційно, не матимуть стільки років трудового стажу. А отже й вийти на пенсію вчасно не зможуть. Їм доведеться допрацьовувати, причому офіційно, ще 3-5 років, аби отримати від держави хоча б мінімальну пенсію.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Втім, коли ми згадуємо про буремні 90-ті та невизначені "нульові", не варто скидати з рахівниць і сьогодення. Адже й сьогодні немало наших співвітчизників працевлаштовані неофіційно. Крім того, багато українців працюють за кордоном і, звісно, тут, в Україні, у них не накопичується трудовий стаж. Щоправда, більшість із них уже сплачує добровільні внески у страхові фонди. Та це здебільшого стосується молодих людей у віці 30-40 років.
Але й сьогодні немало наших співвітчизників віком 40-55 років трудяться без офіційного працевлаштування. За них ніхто не платить ніяких податків і соціальних внесків, а отже й розраховувати вчасно вийти на пенсію у 60 років вони не можуть.
Зважаючи на те, що в Україні нині середня тривалість життя чоловіків становить лише 66 років, то в багатьох українців є дуже великий шанс не дожити до пенсії. А отже, пенсія для багатьох стає заповітною мрією і стимулом до здорового способу життя.
Нагадаємо, працюючим пенсіонерам не збільшують пенсії у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму. На них ця процедура не поширюється. Навіть більше: якщо в Пенсійному фонді дізнаються, що пенсіонер працює і не повідомив їх про це, то з нього можуть стягнути штраф.