Патріарх Кирил хоче зустрітися зі “своїм народом” в Україні

288
Патріарх Кирил хоче зустрітися зі "своїм народом" в Україні - today.ua

Предстоятель РПЦ Кирил сподівається у майбутньому побувати в Києво-Печерській лаврі і зустрітися з віруючими Української православної церкви Московського патріархату. Про це він заявив на зустрічі, приуроченій 10-річчю його зведення на патріарший престол.

“У мене зберігається надія, що я зможу помолитися в Києво-Печерській лаврі, зустрітися зі своїм віруючим народом, з єпископатом Української церкви, який сьогодні героїчно відстоює канонічне православ’я”, – сказав Кирил.

Кирил закликав духівництво УПЦ МП “твердо триматися віри, не піддаватися спокусам”. За його словами, політична ситуація і кон’юнктура – явища «скороминущі».

На думку патріарха, у світовому православ’ї настала криза.

“Де розкол, там злість. Ми ж бачимо це: захоплення храмів, побиття священиків … Чи може слово Боже і правда Божа поширюватися за допомогою насильства, обману, за допомогою опори на політичні сили, чи може воля Божа поширюватися за допомогою тієї чи іншої політичної партії? Та ніколи “, – сказав він.

Нагадаємо, у Московському патріархаті відреагували на закон про перехід церковних громад до ПЦУ, заявивши, що цей закон порушує Конституцію та міжнародні зобов’язання України, а також права і свободи вірян.

Раніше повідомлялося, що Володимир Путін може звільнити патріарха РПЦ Кирила з посади через те, що той не зміг завадити наданню автокефалії Православній церкві України.

загрузка...