Тиск на РПЦ зменшився: Патріарх Кирило підіграв Зеленському

Автор: Міхєєнко Наталія

Патріарх Кирило (Гундяєв) підіграв президентові України. Глава Російської православної церкви (РПЦ) заявив, що після того, як Володимир Зеленський став главою української держави, в країні "зменшився тиск на віруючих канонічної церкви".

Тиск на РПЦ зменшився: Патріарх Кирило підіграв Зеленському - today.ua

"Наші молитви і праці були спрямовані на підтримку наших братів в Україні, де милістю Божою тиск на віруючих канонічної церкви зменшився", – так процитувала слова патріарха Кирила прес-служба найбільшої автокефальної помісної православної церкви в світі.

За словами Гундяєва, причиною стала декларація про невтручання в церковні справи, з якою виступив президент України Володимир Зеленський.

"Вона (декларація. - Авт.) свідчить про те, що державна влада нині займає єдино правильну позицію – не втручатися в церковні протиріччя і не чинити тиск, в тому числі на нашу канонічну церкву", – підкреслив російський патріарх.

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

В Україні тариф на воду для побутових споживачів перевищив 100 гривень

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

Він також стверджує, що "загроза втручання у справи РПЦ" все ще залишається. На його думку, не всі в українській владі готові "повною мірою відмовитися від лінії, яка була визначена попередниками і передбачала таке втручання".

Варто нагадати, що після того, як Православна церква України була визнана Олександрійським патріархатом, в Росії не приховували розчарування. Російські церковники навіть придумали "покарання" для олександрійського патріарха Феодора II за підтримку України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На сьогоднішній день серед релігійних лідерів найбільшою довірою користуються: Папа Римський Франциск - 41,5%, 38,7% - предстоятель ПЦУ Епіфаній, 32,4% - предстоятель УПЦ МП Онуфрій, 28,5% - екс-предстоятель УПЦ КП Філарет, 27,5% - предстоятель УГКЦ Святослав.

Раніше патріарха Кирила неодноразово викривали в любові до розкішного життя і світських розваг. У Мережі виявилися фото, які підтверджують, що і яхта глави Російської православної церкви використовується явно не для духовної практики.