Парламентська асамблея Ради Європи через проросійські налаштованих депутатів у Страсбурзі планує змінити санкції проти Російської Феерации, щоб повернути її делегацію в число країн-учасників. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив член української делегації в ПАРЄ, народний депутат Борислав Береза.
28 лютого в ПАРЄ на президентському комітеті планують обговорити чотири теми, серед яких поглиблення діалогу між ПАРЄ та Комітетом міністрів, реформу моніторингової системи, спільні дії КМРЄ і ПАРЄ у разі порушення зобов'язань державою-членом, а також фінансову кризу.
За словами Берези, три питання з чотирьох насправді є прикриттям реформ санкцій проти Росії.
"І лобісти цього виверту очікують, що ПАРЄ підтримає і легітимізує цей процес", - підкреслив нардеп.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Лобісти плану розраховують, що в березні регламентний комітет повернеться до доповіді бельгійського політика від партії Зелених Петри Де Суттер, який звучить як: "Удосконалення процесу прийняття рішень Парламентської асамблеї стосовно повноважень і голосування".
"Це робиться, щоб спочатку мати можливість послабити дію санкцій ПАРЄ проти Росії", написав Борислав Береза.
А вже на квітневу сесію проросійський член Асамблеї Тіні Кокс повинен внести свою доповідь "Про майбутнє Європи", де буде пропозиція застосувати спрощену процедуру внесення змін до статуту РЄ, щоб дозволити подавати повноваження в ПАРЄ протягом усього року, а не тільки в січні.
У травні Комітет Міністрів Ради Європи повинен підтримати цю ідею. Після цього планують зібрати позачергову сесію ПАРЄ і прийняти таке рішення. І відразу після цього, в червні, Росія подає повноваження.
Виглядає це все логічно, але цьому підступному плану протидіє українська делегація, у зв'язку з чим "конструкції" важко реалізуватися.
У Росії розраховують, що через президентські вибори українська делегація у квітні не приїде на сесію ПАРЄ чи приїде в малому складі.
Крім того, у лобістів реваншу і повернення РФ в ПАРЄ немає підтримки більшості, тому вони хочуть, щоб Україна не була активна в квітні, зазначив нардеп.
"Це дозволить їм показати, що ми, з одного боку, як би самоусунулися, а з іншого боку, це дозволить їм бути активними і без нашого протидії перетягувати на свою сторону членів ПАРЄ", висловив упевненість Борислав Береза, зазначивши, що Росія напевно буде використовувати всі види мотивації.
"Так що в квітні замість спокійної сесії ПАРЄ, нашу делегацію чекає напружена робота", - написав політик, зазначивши, що результат повинен бути таким же, як і всі 4,5 роки до цього.
Нагадаємо, президент ПАРЄ хоче повернути Росію до складу асамблеї.