Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що народні депутати зможуть проголосувати за зняття депутатської недоторканності на наступній сесії.
Правда, Андрій Парубій підкреслив, що в залі Верховної Ради буде важко знайти 300 голосів за зняття депутатської недоторканності.
"226 голосів - знайти легко, а ось 300 голосів буде насправді важко знайти", - сказав спікер Верховної Ради.
Президент України Петро Порошенко не бачить ніяких причин зволікати зі скасуванням депутатської недоторканності:
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Прийшов час для того, щоб остаточно і безповоротно ліквідувати депутатську недоторканність. Вимагаю результативного голосування в 300 голосів".
Тим часом народний депутат Вадим Рабинович вважає, що недоторканність з народних депутатів при нинішній владі не знімуть: "Давайте згадаємо, як починала свою роботу нинішня Верховна Рада. Я вийшов на трибуну, вони в цей час кричали... Пам'ятайте, п'ять фракцій, взявшись за руки , співали пісні? Вони кричали, що беруть на себе відповідальність за економіку в країні і взагалі за ситуацію. Всі п'ять фракцій: "Народний фронт", "Блок Петра Порошенко", Юля, Ляшко і "Самопомiч". Поспівали-поспівали, потім троє втекли з корабля ("Батьківщина", Радикальна партія і "Самопомiч" вийшли зі складу коаліції, заявивши про перехід в опозицію. - Авт.). Тепер вони критикують все, що натворили. Ну, Бог з ними, краще пізніше, ніж ніколи. Але ці дві брали відповідальність, ми це пам'ятаємо. Я вийшов на трибуну і сказав: "Ніколи ви її з себе не знімете. Ніколи. За багатьма причинами".
Опозиційний політик назвав також причини, за якими, як він вважає, депутатську недоторканність не знімуть: "А зараз цього робити і не можна. Поясню вам чому: як тільки знімуть депутатську недоторканність, в залі будуть тільки ті депутати, які голосують за те, що запропонує Банкова, за те, що запропонує влада. Всі, хто буде голосувати проти, через два дні будуть у в'язниці за будь-яких причин".
Голова парламентського підкомітету з прав людини також відзначив, що хоч Генпрокуратура і Національне антикорупційне бюро можуть подати подання на зняття депутатської недоторканності, однак "це досить складний процес, і зауважте, що у Верховній Раді він не особливо гладко проходить, тому що там стільки зібралося кандидатів на посадку, що вони просто бояться за себе".
Нагадаємо, в Україні триває "тиск" на народних депутатів, яким загрожують позбавленням недоторканності.