Партіям у Раді роздадуть по півмільярда гривень: кому пощастить більше

63
Партіям у Раді роздадуть по півмільярда гривень: кому пощастить більше - today.ua
Loading...

На фінансування політичних партій у проекті державного бюджету на 2020 рік закладено близько 1 мільярда гривень. З них 467 мільйонів гривень будуть спрямовані на компенсацію витрат на виборчу кампанію п’яти партій, які пройшли до парламенту. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

За даними Руху ЧЕСНО, в структурі цих витрат партій на виборчу кампанію від 61% до 86% складають витрати на телерекламу. Друга за величиною стаття витрат – зовнішня реклама (від 9% до 20%), за яку і будуть компенсовані розтрати. Сума компенсації залежить від офіційної суми витрат на кампанію: скільки партії витратили, стільки і повернуть з бюджету.

Таким чином, найбільшу компенсацію отримає партія “Слуга народу”, а найменшу – “Опозиційна платформа – За життя!”.

Також у проекті держбюджету на 2020 рік передбачено 567 мільйонів гривень на фінансування статутної діяльності всіх 11 партій, які набрали від 2% голосів виборців.

Нагадаємо, 12 вересня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, яким скасовується державне фінансування політичних партій, що не подолали 5-відсотковий бар’єр на парламентських виборах.

На даний час, згідно з чинним законодавством, фінансування з бюджету отримують партії, які набрали більше 2% на виборах у Верховну Раду. На думку президента України Володимира Зеленського, державне фінансування необхідно зберегти тільки для партій, що подолали 5-відсотковий виборчий бар’єр.

Як повідомлялося, за 2016-2019 роки з державного бюджету України на діяльність політичних партій виділено майже 1,5 млрд гривень.

“Не інвестує ні копійки”: СЕО Lifecell “наїхав” на Київстар
СЕО Lifecell Ісмет Язиджи заявив, що мобільний оператор “Київстар” не інвестував жодної копійки у впровадження мобільного інтернету в сільскій місцевості. Про це СЕО Lifecell сказав...
Запорізький автомобільний завод буде випускати кросовери
Запорізький автомобільний завод (ЗАЗ) може почати випускати кросовери Renault Arkana. Про це повідомляється на сторінці спільноти “Українські автомобілі” в Facebook. Як передає Autonews.ua, відповідний допис...
Якою буде зима: синоптики дали прогноз
Відповідно до щорічного прогнозу погоди сервісу AccuWeather для Європи, найсильніші в сезоні зимові урагани почнуться рано в цьому році на Британських островах, в Скандинавії і...
Xiaomi презентувала універсальну зарядку для всіх пристроїв: особливості та ціна
Китайська компанія Xiaomi анонсувала випуск універсального зарядного пристрою “3 в 1” для різних ґаджетів. Окрім функцій блока живлення потужністю 18 Вт новинка  отримала вбудований PowerBank...