Політична партія "Слуга народу", яка 9 червня представила першу десятку свого виборчого списку до Верховної Ради, презентувала передвиборчу програму, що складається з 16 пунктів. Основні засади документа стосуються, зокрема, корупції, влади, освіти, безпеки, економіки, бізнесу, довкілля. Детальний текст програми оприлюднений на офіційній сторінці політсили у Facebook.
Як зазначається, партія йде на вибори, аби втілити курс президента Володимира Зеленського у законопроектах та політичних рішеннях. Планується скасування недоторканності народних депутатів, створення механізмів впливу громадян на рішення влади через референдуми та народне вето, запровадження відкритих списків та електронного голосування.
Аби побороти корупцію, "Слуга народу" планує перевести якомога більше державних послуг в онлайн, перезавантажити прокуратуру, запровадити конфіскацію майна корупціонерів і створення системи грошової винагороди для громадян за виявлення корупції.
У сфері безпеки та оборони встановлять видатки на оборону у розмірі не менше 5% ВВП, реформують ЗСУ за стандартами НАТО і зупинять відплив кадрів з армії. Також у партії планують посилити контроль громадян за судовою системою, запровадять механізм надійного захисту свідків і впровадять невідворотність покарання для працівників поліції, прокуратури та СБУ за перевищення службових повноважень.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Також "Слуга народу" хоче покращити умови для розвитку бізнесу і провести національний економічний аудит країни, впровадити державну програму підтримки інновацій, оновити освітню інфраструктуру, впровадити обов’язкове медичне страхування і створити гарантований пакет медичних послуг.
У програмі запланований перепис населення України. Усі соціальні пільги хочуть перевести в грошову форму. Аби покращити якість доріг, планують проводити незалежний контроль якості будівництва та ремонт автошляхів. У програмі також є пункт, який стосується зовнішньої політики України. Зокрема, йдеться про те, аби ухвалити закони, необхідні для виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС і розширення співпраці з Євросоюзом і НАТО.
Раніше повідомлялося, що "Слуга народу" відмовилася брати в список нардепа Сергія Лещенко. В партії аргументували це тим, що політсила залучає до діяльності виключно “нових амбітних політиків, не пов’язаних зі старою системою”.