П'ять місяців вели переговори: в Україну повернули чотирилапу улюбленицю екіпажу “Яни Капу“

В Україну повернули чотирилапу улюбленицю екіпажу буксира "Яни Капу" - собаку Джессі, яку в листопаді 2018 року захопили російські військові разом з українськими моряками. Про це повідомляється на Facebook-сторінках адвокатів Миколи Полозова та Анастасії Георгіївської.

П'ять місяців вели переговори: в Україну повернули чотирилапу улюбленицю екіпажу “Яни Капу“ - today.ua

За словами Полозова, собаку Джессі, яка була захоплена разом з 24 військовополоненими українськими моряками, сьогодні повернули додому.

"Про собаку практично відразу після зустрічі з нашими адвокатами повідомили моряки. Члени екіпажу буксира "Яни Капу" попросили її знайти і постаратися повернути додому", - написав адвокат.

Полозов розповів, що на пошуки собаки і переговори з ФСБ і керченськими прикордонниками, які залишили Джессі у себе, пішло кілька місяців.

"Собачка Джессі, 25-й член команди військовополонених українських моряків вдома! Її забрала до себе родина моряка Чуліби. Майже 5 місяців ми вели переговори про те, щоб повернути дочку полку (екіпажу буксира "Яни Капу") додому", - розповіла Георгіївська.

Адвокат написала, що в момент захоплення українських моряків Джессі було три місяці.

"Тварину помітили не відразу. Весь цей час вона перебувала у співробітників прикордонної служби РФ в окупованій Керчі", - зазначила вона.

Нагадаємо, раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявила про досягнення домовленостей про повернення в Україну захоплених Росією українських військових моряків.