Озвучено умови, за яких МВФ продовжить співпрацю з Україною

У Міжнародному валютному фонді заявили, що МВФ повернеться до обговорення подальшого співробітництва з Україною лише після виборів до Верховної Ради і призначення нового Кабінету міністрів. Про це заявив спікер Міжнародного валютного фонду Джеррі Райс на традиційному брифінгу в американському Вашингтоні 23 травня 2019 року.

Озвучено умови, за яких МВФ продовжить співпрацю з Україною  - today.ua

Райс також підтвердив, що місія МВФ продовжує перебувати в Києві і проводити "конструктивні дискусії з владою з приводу розвитку ситуації та економічної політики".

Речник МВФ також не прокоментував політичну ситуацію в Україні, адже такий коментар, він вважає, суперечив б принципам Фонду. Він також відмовився відповідати на питання журналістів, чи існує ризик закриття чинної програми кредитування stand-by для України в результаті розпуску президентом Володимиром Зеленським Верховної Ради.

Нагадаємо, відповідний указ уже опублікований і набув чинності.

"Як тільки в Україні сформують новий уряд після виборів (позачергових парламентських виборів. – Авт.), ми будемо готові повернутися до обговорення подальшої співпраці з Україною, – підкреслив речник МВФ.

22 травня міністр Кабміну Олександр Саєнко розповсюдив інформацію про те, що МВФ обурило рішення Володимира Зеленського розпустити парламент, тому місія МВФ покинула Україну Але це інформація виявилося фейком – експерти МВФ залишилися в Києві.

Також ми повідомляли, що програма кредитування МВФ для України передбачає виділення двох траншів на загальну суму 2,6 млрд доларів до кінця 2019 року. Перший транш на суму 1,4 млрд доларів Україна отримала в грудні 2018 року. Надання другого і третього кредитів передбачено програмою на 15 травня та 15 листопада 2019 року.

ДЖЕРЕЛОukrinform.ua