Отримувати права будемо по-новому: в МВС підготували зміни

1764
Отримувати права будемо по-новому: в МВС підготували зміни - today.ua

Міністерство внутрішніх справ розробило законопроект, який передбачає зміну умов видачі водійських прав. Зараз його оприлюднено на сайті відомства для громадського обговорення, повідомляє Аutonews.ua.

У МВС хочуть змінити перелік категорій водійських посвідчень. Так, якщо зараз існує дві категорії мототехніки (А1 – мопеди, А – мотоцикли), то новий законопроект передбачає їх збільшення до чотирьох (АМ – мопеди з двигуном до 50сс, А1 – мотоцикли з мотором до 125сс, А2 – мототехніка із співвідношенням маса/потужність не більше 0,2 кВт/кг, і А – більш потужні мотоцикли).

Категорії АМ і А1 можна буде отримати вже з 16 років, категорію А2 – з 18 років, а категорію А – з 20 років. Причому категорію А можна буде отримати тільки за умови наявності дворічного стажу категорії А2.

Крім того, правоохоронці вважають, що водійські посвідчення на автобус і тягач потрібно видавати тільки людям, які досягли 24-річного віку. У новому законопроекті це теж передбачено.

Але найцікавіше поліція підготувала для нових водіїв, які вперше отримують права. Законопроект передбачає введення “тестового періоду”, під час якого новачки не мають права їздити зі швидкістю понад 70 км/год. Повноцінні права їм хочуть видавати тільки за умови, якщо протягом двох років вони здійснять не більше двох порушень ПДР.

Після громадського обговорення законопроект, що кардинально зміняє правила видачі водійських посвідчень, буде внесено на розгляд депутатів Верховної Ради.

Нагадаємо, в українців з’явилася можливість перевірити свої знання ПДР онлайн.

загрузка...