Якщо у березні на рахунках споживачів житлово-комунальних послуг, які отримують субсидії, залишились невикористані кошти, то такі громадяни можуть сплатити менше на суму невикористаної державної допомоги. Про це повідомили у прес-службі Міністерства соціальної політики.
Якщо домогосподарство отримало субсидію "заднім числом" за місяці, у яких оплата рахунків за комуналку відбувалася власними коштами, субсидіанти мають право вимагати за лютий зменшену платіжки на суму невикористаної житлової субсидії, що гарантовано відповідною Постановою Кабміну №848.
Окрім того, якщо на рахунках лишилася переплата, яка може "покрити" квітневі рахунки, громадяни можуть використати ці кошти й у подальшому.
Скажімо, коли у березні в особистому кабінеті споживачі є невикористана субсидія на суму 1500 грн., а домогосподарство "спалило" у лютому "блакитного палива" на 1000 грн, то домогосподарство має право вимагати перерахунку платіжки за лютий, де, згідно із законом, має стояти до сплати сума, які дорівнює нулю". Залишки у 500 грн переходять на квітень, і якщо родина спожила у березні газу на 1000 грн, їй у доведеться доплатити лише 500 грн.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Субсидія ж, яку домогосподарство отримало готівкою у березні та отримає квітні, при наявності на рахунку в надавача послуги невикористаної допомоги, може бути використана на власний розсуд сім’ї, йдеться у повідомленні Мінсоцполітики.
Нагадаємо, в Україні стартувала монетизація субсидій. З березня починають виплату субсидій готівкою тим громадянам, яким субсидія була призначена в 2018 році.