Отримали субсидію і повернули гроші назад: у половини українських пільговиків знайшли порушення

Протягом 2019 року Міністерство фінансів України перевірило 24,5 млн громадян, які отримують пільги, субсидії і соціальні виплати. За результатами перевірки виявилось, що у половини з них є невідповідності, які ставлять під сумнів правомірність отримання від держави призначених виплат.

Отримали субсидію і повернули гроші назад: у половини українських пільговиків знайшли порушення - today.ua

Так, в минулому році верифікацією було охоплено 8,8 млн одержувачів житлових субсидій та членів їхніх родин, а також 10,2 млн пільговиків та 5,5 млн одержувачів соціальної допомоги.

"За результатами верифікації Мінфіном підготовлено 12,9 млн рекомендацій органам, що здійснюють державні виплати, для додаткової перевірки інформації, що містить невідповідності, в тому числі: 6,2 мільйона рекомендацій щодо пільг, 3,9 мільйона - щодо субсидій і 2,8 мільйона - щодо соцдопомоги", - таку відповідь надали в Мінфіні на запит українських журналістів.

Основні виявлені під час перевірки порушення, як зазначили в Мінфіні, - наявність у пільговиків незадекларованого нерухомого майна, транспортних засобів, землі, придбання ними товарів або послуг на суму понад 50 тисяч гривень.

У Мінфіні додали, що тільки за жовтень 2019 року було виявлено 14 737 випадків неправомірних виплат громадян на суму 27,4 млн грн. Ці кошти підлягають поверненню в бюджет.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що громадяни, які отримають кошти від продажу землі, можуть тимчасово втратити право на субсидію.