В Україні хочуть змінити Трудовий кодекс. Нові норми наберуть чинності вже з 1 січня 2020 року.
За словами експертів, проблема чинного Трудового кодексу полягає у тому, що він абсолютно не відповідає сучасним реаліям та застарів ще кілька десятків років тому, тому що його приймали ще в минулому столітті.
Наразі існує величезна кількість підзаконних актів, інструкцій і списків, але розпочати всі зміни в сфері праці потрібно саме з Трудового кодексу, адже це центральна законодавча база, на якій все тримається.
В корективах до Трудового кодексу зазначається, що обідня перерва може бути в будь-який час, віддалену роботу буде узаконено, а фрілансери отримають статус працевлаштованих.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Також у Трудовому кодексі є пункт щодо збільшення тривалості робочого дня з 8 до 12 годин.
Як повідомляють експерти, таке збільшення повинне здійснюватися з письмової згоди працівника. І повинно бути не більше 150 чи 170 робочих годин на рік.
Переваги збільшення тривалості робочого дня полягають в тому, що при цьому повинна бути відповідна реального часу роботи оплата.
Нагадаємо, в Україні вже в 2020 році очікується черговий перерахунок середніх зарплат, які, як правило, збільшуються приблизно на 20 відсотків.