Одна країна запропонувала усім українським біженцям залишитися в ній назавжди

Після початку повномасштабного російського вторгнення близько 8 мільйонів українців опинилися за кордоном. Багато країн надали їм притулок і право на проживання. Але більшість країн надають українцям лише тимчасовий захист, і вже зараз скорочують програми підтримки для біженців. Однак, одна країна вирішила дати всім українським біженцям посвідку на постійне проживання.

Одна країна запропонувала усім українським біженцям залишитися в ній назавжди - today.ua

Українським біженцям запропонували залишитися назовсім у Новій Зеландії. Тамтешня влада вирішила дати право всім українцям, які знайшли в цій країні притулок, залишитися там на постійне проживання.

Таке рішення новозеландський уряд ухвалив після того, як стало очевидним, що війна в Україні затягнеться надовго.   

"Багато тих, хто шукав безпеки тут, у Новій Зеландії, ніколи б не сподівалися залишитися тут надовго, але оскільки війна триває, у нас є гуманітарне зобов’язання забезпечити їм визначеність”, – заявив міністр імміграції Нової Зеландії Ендрю Літтл.

Одна країна запропонувала усім українським біженцям залишитися в ній назавжди

Таким чином, усі українці, які прибули до Нової Зеландії після 24 лютого 2022 року за спеціальною візою, можуть отримати посвідку на проживання.

Для того щоб її отримати, треба пройти перевірку, а також надати медичну довідку про стан здоров'я і сплатити 708 доларів.  

Таку змогу матимуть всі українці, які  прибудуть до Нової Зеландії за спеціальною візою. Однак треба пам'ятати, що новозеландський уряд видаватиме українцям спецвізи лише до 15 березня 2024 року Після 15 березня видача таких спецвіз припиняється. І ті, хто можливо прибуде згодом, вже не зможуть так просто отримати посвідку на проживання.

На сьогодні у Новій Зеландії перебуває 1510 українців. Причому 340 із них уже отримали такі посвідки.

Нагадаємо, Чехія надаватиме українцям безплатне екстрене житло. Але строк проживання у ньому обмежений.

ДЖЕРЕЛОprozoro.net.ua