Нові будівельні норми в Україні: що варто знати про зміни

Автор: Бордун Дарина

Мінрегіонбуд прописав випадки, коли архітектори та проектувальники повинні оновити документацію згідно з новими будівельними нормами або можуть її використовувати в тому вигляді, якому вона є.

Нові будівельні норми в Україні: що варто знати про зміни - today.ua
Фото: botanic.net.ua

Про це повідомляє заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, передає Урядовий портал.

"Розроблені і затверджені до 1 вересня 2018 року проекти будівництва коригуванню у зв'язку з прийняттям нових ДБН не підлягають", — йдеться у повідомленні.

Після того, як нові ДБН набули чинності, у багатьох виникли питання про необхідність коригування вже існуючої містобудівної і проектної документації.

Популярні зараз

В одному з обласних центрів вже оголосили про подовження зимових канікул: школи можуть самі визначати тривалість вакацій

Майже 150 тисяч внутрішніх переселенців були змушені повернутись на окуповану територію, 99% з них – не з власної волі

"Тому ми надали офіційне роз'яснення, в якому чітко прописали випадки, при яких проектувальники або архітектори повинні оновити документацію згідно нових норм або можуть її використовувати в існуючому вигляді. Нагадаю, що нові норми є обов'язковими до виконання, і будь-які їх порушення неприпустимі", — сказав Парцхаладзе.

"Ті об'єкти, які пройшли експертизу і були затверджені до 1 вересня, вже можуть отримати дозвіл від ДАБІ та почати будівництво згідно зі старими ДБН без коригування. Крім цього, якщо будівництво об'єкта було припинено на якомусь етапі, його добудова повинна здійснюватися за документацією, затвердженою до 1 вересня. Однак, якщо в проект вносяться певні зміни, вони повинні відповідати новим ДБН ", — пояснює заступник Мінрегіонбуду.

Парцхаладзе підкреслив, що, незважаючи на спроби загальмувати в судах процес оновлення державних будівельних норм, нові ДБН набули чинності і діють відповідно до законодавства.

У нових ДБН міститься більше 50 принципово якісних змін для поліпшення якості життя людей. Зокрема введено:

- обмеження висотності забудови в містах — нове поняття "блакитні лінії";

- обмеження забудови в зелених зонах — нове поняття "зелені лінії", які визначають кордони ландшафтних та рекреаційних територій, на яких заборонено будівництво;

- обмеження щільності забудови, яке забороняє її підвищення в кілька разів;

- обов'язкове будівництво дитячих садків і шкіл в житловій забудові, збільшення майданчиків для відпочинку і спорту;

- обов'язкове забезпечення безбар'єрного доступу та інші важливі зміни.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

ДНБ "Планування і забудова територій" розробили на заміну попередніх будівельних норм, що регулювали містобудування ще з 1992 року.

Нагадаємо, будівництво з початку року подорожчало на 24%.

Головне