НБУ назвав рейтинг банків, в яких українці зберігають гроші під час війни

Автор: Леся Ловіцька

Значна частина українців зберігають заощадження у банках. НБУ назвав рейтинг фінансових установ за обсягами депозитів клієнтів. Його лідером є державний ПриватБанк.

НБУ назвав рейтинг банків, в яких українці зберігають гроші під час війни - today.ua

У банках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб зберігають понад 3,1 трлн грн. Більше третини вкладів - 35,6% - зроблені у доларах та євро. Про це повідомили у Національному банку України.

Рейтинг банків за депозитами

У державному ПриватБанку було 24,1 мільйона вкладників, вони зберігали там 496,8 млрд грн. Цей банк має максимальний рівень довіри серед українців.

Друге місце традиційно займає Ощадбанк – іще один державний банк. Йому свої заощадження довірили 13 мільйонів вкладників. Загальна сума депозитів склала 205,4 млрд грн.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Третє місце посідає Універсал банк – монобанк – із 8,8 мільйона вкладників на 98,2 млрд грн.

У списку також банки іноземних банківських груп: Райффайзен Банк з 3,4 мільйона вкладників на 76,4 млрд грн, а також Укрсиббанк 2,3 мільйона вкладників, які зберігають там 60,6 млрд грн.

За даними НБУ станом на 1 жовтня 2024 року у 62 банках-учасниках ФГВФО нарахували 69,2 мільйона депозитів від ФОПів та решти громадян.

Більшу частину вкладів зроблено у національній валюті. Йдеться про 59 мільйонів депозитів на загальну суму 854 млрд грн. Іще 10,2 мільйона вкладів на 472 млрд грн українці зберігають у валюті.

НБУ назвав рейтинг банків, в яких українці зберігають гроші під час війни

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За інформацією НБУ, середні ставки за новими депозитами громадян у банках у вересні впали до 10,4% річних у гривні. А валютні депозити мають дохідність лише на 1,1% річних. Слід враховувати, що з початку 2025 року курс долара підвищився на 8,7%. В останньому кварталі вітчизняні банки очікують на зниження вартості вкладів для населення. Найближчими місяцями рівень інфляції досягне 10%, й банківські депозити перестануть покривати підвищення цін.

Нагадаємо, що банкіри прогнозують підвищення курсу долара у листопаді.

Головне