НБУ назвав рейтинг банків, в яких українці зберігають гроші під час війни

Автор: Леся Ловіцька

Значна частина українців зберігають заощадження у банках. НБУ назвав рейтинг фінансових установ за обсягами депозитів клієнтів. Його лідером є державний ПриватБанк.

НБУ назвав рейтинг банків, в яких українці зберігають гроші під час війни - today.ua

У банках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб зберігають понад 3,1 трлн грн. Більше третини вкладів - 35,6% - зроблені у доларах та євро. Про це повідомили у Національному банку України.

Рейтинг банків за депозитами

У державному ПриватБанку було 24,1 мільйона вкладників, вони зберігали там 496,8 млрд грн. Цей банк має максимальний рівень довіри серед українців.

Друге місце традиційно займає Ощадбанк – іще один державний банк. Йому свої заощадження довірили 13 мільйонів вкладників. Загальна сума депозитів склала 205,4 млрд грн.

Популярні зараз

Взимку закриються деякі українські мережі АЗС

Позитив та Юлія Сахневич вперше стануть батьками: ніжні сімейні фото

В Україні вигадали шахрайську схему отримання компенсації через єВідновлення

Держпродспоживслужба попередила українців про пиво, яке не варто вживати: його терміново вилучають із продажу

Третє місце посідає Універсал банк – монобанк – із 8,8 мільйона вкладників на 98,2 млрд грн.

У списку також банки іноземних банківських груп: Райффайзен Банк з 3,4 мільйона вкладників на 76,4 млрд грн, а також Укрсиббанк 2,3 мільйона вкладників, які зберігають там 60,6 млрд грн.

За даними НБУ станом на 1 жовтня 2024 року у 62 банках-учасниках ФГВФО нарахували 69,2 мільйона депозитів від ФОПів та решти громадян.

Більшу частину вкладів зроблено у національній валюті. Йдеться про 59 мільйонів депозитів на загальну суму 854 млрд грн. Іще 10,2 мільйона вкладів на 472 млрд грн українці зберігають у валюті.

НБУ назвав рейтинг банків, в яких українці зберігають гроші під час війни

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За інформацією НБУ, середні ставки за новими депозитами громадян у банках у вересні впали до 10,4% річних у гривні. А валютні депозити мають дохідність лише на 1,1% річних. Слід враховувати, що з початку 2025 року курс долара підвищився на 8,7%. В останньому кварталі вітчизняні банки очікують на зниження вартості вкладів для населення. Найближчими місяцями рівень інфляції досягне 10%, й банківські депозити перестануть покривати підвищення цін.

Нагадаємо, що банкіри прогнозують підвищення курсу долара у листопаді.

Головне