Рівень радіації навколо ЧАЕС за останні 33 роки знизився в 10 тисяч разів, але все одно ця територія залишається непридатною для життя. Радіаційний стан в Чорнобильській зоні визначається радіонуклідами, які в 1986 році розлетілися після вибуху атомного реактора. Період розпаду деяких атомів становить до 24 тисяч років. Про це повідомляється на сторінці Держагентства України з управління зоною відчуження в Facebook.
"Відразу після аварії радіаційний стан визначався довго живучими радіонуклідами. Для прикладу, 131И (йод-131), той же, що накопичується в щитовидній залозі і викликав її опромінення, має період напіврозпаду всього 8,5 днів. Було тут і багато інших радіонуклідів з періодом напіврозпаду в дні, місяці, півроку, рік. Вони всі зникли внаслідок природного радіоактивного розпаду. Однак, є і такі елементи, які розпадаються тисячі років. Це відноситься до плутонію-239 і плутонію 240. Їх періоди напіврозпаду складають 24 і 6,5 тисяч років", - підкреслюється в повідомленні.
Зазначається, що дана зона тепер є територією спеціального промислового використання.
Як відомо, в 2018 році "зону відчуження" Чорнобильської АЕС відвідали 70 тисяч осіб. Очікується, що в цьому році кількість туристів зросте до 100 тис. осіб. Туристичний бум спровокував вихід американського серіалу "Чорнобиль".
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Власник фірми SoloEast Сергій Іванчук розповів журналістам, що бронювання турів в Чорнобиль на липень-серпень 2019 року збільшилося приблизно на 40%. У травні, після виходу перших серій серіалу (прем'єра відбулася 6 травня – ред.), кількість охочих відвідати місце трагедії збільшилася на 500 осіб (у порівнянні з 2018 роком).
https://youtu.be/qtY2sel76qo
Раніше Today.ua повідомляв, що державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» виставило на продаж у системі ProZorro три тепловоза і три залізничні цистерни, які в даний момент знаходяться в місті Славутич Київської області.