Зі вчорашнього дня, 1 серпня, військовослужбовці Нацгвардії почали самостійно патрулювати вулиці міст. До 1 серпня вони несли службу спільно зі співробітниками поліції. Про повідомили у прес-службі НГУ.
Тепер військові будуть п'ять днів на тиждень по 6 годин охороняти громадський порядок, а всього в такому форматі залучать близько 2 тисяч патрульних, 100 автомобілів та 100 службових собак. У прес-службі НГУ уточнили, чим саме займатимуться самостійні піші патрулі, та які у них права.
В "графік" патрулювання можуть внести корективи, якщо оперативна обстановка погіршиться.
Гвардійці патрулюватимуть в екіпіровці, озброївшись спецзасобами та штатною зброєю. Їм роздадуть планшети, підключені до інформаційно-телекомунікаційній системі "Інформаційний портал Національної поліції України". Це дозволить в режимі онлайн стежити за оперативною обстановкою в районі виконання завдань.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Планувати маршрути патрулювання стануть залежно від криміногенної ситуації в конкретному місті, і гвардійські патрулі обіцяють залучати в ті райони міста, де ситуація більш напружена.
Військові патрулі можуть, у відповідності з пунктом 1 частини 1 статті 13 закону "Про Національну гвардію України", здійснювати превентивні і поліцейські заходи примусу. Зокрема:
- перевіряти документи;
- опитувати;
- здійснювати поверхневу перевірку і огляд;
- зупиняти транспорт;
- вимагати залишити місце і обмежувати доступ до певної території;
- обмежувати пересування людини, транспортного засобу або фактичного володіння річчю;
- заходити в житло або інше володіння особи;
- перевіряти дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;
- знімати на відео та фотографувати;
- перевіряти дотримання обмежень, встановлених законом щодо осіб, які перебувають під адміністративним наглядом, та інших категорій осіб;
- здійснювати поліцейське піклування.
Також у прес-службі Нацполіції додали, що стаття 42 закону про НПУ визначає конкретний перелік поліцейських заходів примусу: фізичний вплив (сила), застосування спецзасобів та застосування вогнепальної зброї.
Нагадаємо, після оголошення результатів парламентських виборів Національна гвардія України запросила на військову службу всіх кандидатів в народні депутати, які борються за Україну, але не проходять до Верховної Ради.