Парламентські мільйонери з житлом у столиці отримують компенсації від держави на аренду квартири. Майже 120 парламентаріїв із 170 задекларували при цьому мільйони заощаджень.
Це відбувається тому, що апарат парламенту нараховує компенсацію, не перевіряючи, чи є у власності депутата або його родини столичне житло.
У законі "Про статус народного депутата" зазначено, що ті депутати, хто не має власного житла у Києві або у 30-кілометровій зоні навколо столиці, мають право на грошову компенсацію житла з коштів платників податків. Щомісячні виплати на оренду квартири одному нардепу складають близько 20 тисяч гривень.
Проте, серед отримувачів компенсації є офіційні власники житла в 30-кілометровій зоні навколо Києва. Серед них - член депутатської групи "Воля народу" Ігор Молоток, який задекларував 20 мільйонів гривень заощаджень і особисто володіє заміським маєтком у селі Романків, під Києвом.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Має столичну нерухомість і депутат від Народного фронту Володимир Шкварилюк, який начебто не проживає у власній квартирі, бо не зробив там ремонт. У власності екс-регіонала, а нині члена партії "Відродження" Євгенія Гєллєра цілий палац із парком у Козині, але він щомісяця отримує компенсацію з коштів платників податків.
Деякі народні депутати оформили нерухомість на своїх родичів, а самі отримують компенсацію: Вадим Нестеренко (БПП), Антон Кіссе (Відродження), Віталій Барвіненко (Відродження), Станіслав Березкін (депутатська група "Воля народу"), Ігор Бриченко (Народний фронт), Олександр Долженков (Опозиційний блок), Юрій Одарченко (Батьківщина), Іван Рибак (БПП), Владислав Севрюков (БПП), Олег Мусій (позафраційний) тощо.
Раніше повідомлялося, що генпрокурор Юрій Луценко заявив про свою відставку.