Накопичувальна пенсійна система: у Зеленського озвучили ключове застереження

Автор: Міхєєнко Наталія

У Володимира Зеленського, який за результатами другого туру президентських виборів набрав майже 75% голосів українців, підтримали ідею накопичувальних пенсій для українців, але озвучили ключове застереження щодо пенсійної реформи. У команді Зеленського вважають, що запровадження в Україні накопичувальної пенсійної системи має бути поетапним. Зеленський також прокоментував прийнятий 25 квітня 2019 року закон про функціонування української мови.

Накопичувальна пенсійна система: у Зеленського озвучили ключове застереження - today.ua

- Ми виступаємо за дворівневу пенсійну систему, - говорить Данило Гетьманцев, член команди Зеленського, президент Асоціації податкових радників та член Європейської асоціації податкових професорів. - Однак, на нашу думку, перехід повинен бути поетапним. Наша мета – провести реформу таким чином, щоб не нашкодити. Вже сьогодні дефіцит Пенсійного фонду України є колосальною проблемою для держави в цілому. Кульгає і система соціального страхування. Борги Фонду соціального страхування перевищили 2 млрд гривень.

Нагадаємо, в українському уряді відклали запровадження накопичувальної пенсійної системи, яке планувалося розпочати з 1 січня 2019 року. Виявляється, противником впровадження системи став МВФ, експерти якого вказали на відсутність в Україні необхідної законодавчої бази та фінансових ресурсів.

Також у Володимира Зеленського перерахували ключові завдання. Команда Зеленського підтримує ідею поділу Державної фіскальної служби (ДФС) на Податкову і Митну служби, однак вважає, що потрібні додаткові зміни.

Популярні зараз

У ТЦК повідомили, за що українцям може загрожувати до 8 років ув'язнення

У Міноборони назвали топ-7 найбільш затребуваних вакансій у ЗСУ

Українці можуть отримати одноразову грошову допомогу від роботодавця: названо умови

Українські солдати збивають дрони з югославських зенітних гармат Zastava

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

- Ми підтримуємо рішення про поділ ДФС, — говорить Данило Гетьманцев. — Але ми не вважаємо, що саме по собі це рішення – панацея. Воно має сенс тільки в сукупності з системним і цілісним реформуванням державних органів, забезпеченням прозорого кар'єрного зростання посадових осіб служб, впровадження системи KPI, диджитализацией роботи держорганів та адміністрування податків.

Раніше команда Володимира Зеленського назвала дві «червоні лінії» на переговорах з Росією.