15:50
19 грудня
2018

Митрополит Московського патріархату заявив, що переходить до новоствореної ПЦУ

Митрополит Московського патріархату заявив, що переходить до новоствореної ПЦУ - today.ua
3313
Оксана Житнюк
Редактор (у минулому) today.ua

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), який раніше був представником УПЦ Московського патріархату і брав участь в Об'єднавчому соборі українських православних церков, заявив про перехід свого приходу до новоутвореної Православної церкви України. Про це він повідомив під час літургії в київському Спасо-Преображенському соборі. Він наголосив, що ми стали свідками важливої події - Собору Православної церкви України, що відбувся в суботу, 15 грудня, і в Україні тепер з'явилася єдина канонічна Українська православна церква, яка визнана Вселенським патріархом.
"Ми також отримали благословенну вірчу грамоту (від Вселенського патріарха Варфоломія - ред.), якою визнається і наш сан, і наше служіння, і місце нашого служіння, що б не говорили злі люди, які не хочуть, щоб я був з вами, а ви зі мною", - зазначив митрополит.
Він також подякував парафіяльній раді за те, що "прихід зберігся в єдності і йде прямим кроком до єдності церковної нашої святої Української автокефальної православної апостольської київської церкви". Нагадаємо, раніше в Московському патріархаті заявили, що православні в Україні вже ніколи не об'єднаються. Як відомо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі Софії Київської обрали предстоятеля помісної Української церкви. Ним став митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній.