Мовний закон: Угорщина вимагає захистити нацменшини

93
Мовний закон: Угорщина вимагає захистити нацменшини - today.ua

У Міністерстві закордонних справ Угорщини відреагували на підписаний президентом Петром Порошенко закон “Про функціонування української мови як державної”. Там сподіваються, що новообраний президент Володимир Зеленський допоможе вирішити питання, що пов’язані з угорськими нацменшинами. Про це йдеться у заяві МЗС Угорщини.

Угорські дипломати заявили, що мовний закон “відповідає духові Петра Порошенка”, і висловили сподівання, що Володимир Зеленський зможе допомогти їм вирішити “проблемні питання” закону щодо угорської нацменшини в Україні.

“Ми зацікавлені у відновленні врівноважених і дружніх відносин між Угорщиною та Україною, і сподіваємося, що новообраний президент буде відкритий до цього”, – йдеться у заяві.

У МЗС Угорщини вважають, що новий закон про мову утискає права нацменшин, “бо відбирає вже раніше надане право на використання рідної мови”.

Нагадаємо, 15 травня чинний президент Петро Порошенко підписав закон “Про функціонування української мови як державної”. Володимир Зеленський пообіцяв ретельно проаналізувати новий закон після вступу на пост президента.

Як повідомлялося, Петро Порошенко закликав Володимира Зеленського дотримуватися і підтримувати новий закон про українську мову. Порошенко вважає “закиди” Зеленського, що цей закон применшує права іноземних громадян “абсолютно безпідставними”.

загрузка...