Українці використовують близько 30% коштів від монетизації субсидій на власні потреби. Про це заявив голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус в ефірі одного з українських телеканалів.
Він наголосив, що "хтось є менш дисциплінованим, а дехто не платить на знак протесту".
Герус зауважив, що за підсумками монетизації субсидій, 30% коштів не дійшло до сплати за житлово-комунальні послуги. На його думку, це відбувається через те, що у людей немає грошей, і вони використовують монетизацію на власні потреби.
"До того ж потрібно пам'ятати, що субсидіями користуються найбідніші верстви населення, у яких своя специфіка. Коли немає довіри до тарифів, тоді елемент протесту через неплатежі також присутній", – зазначив Герус.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Він також розповів, що початково український уряд передбачав, що неплатників будуть позбавляти субсидії, "але таке покарання не спрацьовує, і люди витрачають гроші туди, куди їм потрібно, тому їх переводять на безготівкову форму, як це було раніше".
"Звичайно, що це все мало бути продумано заздалегідь, щоб із монетизації була користь, а не проблеми. Бо якщо 30% грошей не заплачено за газ, тепло й електроенергію, але спожито, то це хтось інший має оплатити", – наголосив голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг.
Саме тому, на його думку, підхід до монетизації був здійснений неправильно. Її варто було робити в період, коли середній рахунок за житлово-комунальні послуги є найнижчим - тобто влітку. За його словами, треба було подивитись, як це спрацює на невеликих обсягах, коли немає оплати за тепло, і з цього робити висновки.
Нагадаємо, раніше віце-прем'єр Павло Розенко наголосив, що виплати монетизованих субсидій в Україні, що почалися в березні, продовжаться і в квітні, і в травні, а також в наступному опалювальному сезоні.