Монетизація субсидій в Україні показує успіхи

Автор: Міхєєнко Наталія

З березня по травень 2019 року в Україні паралельно діяли дві моделі монетизації субсидій: затверджена раніше, згідно якої кошти надходили на рахунок в «Ощадбанку», і нова, в рамках якої допомога виплачувалася безпосередньо споживачам. З 1 березня монетизовану субсидію отримали «старі» субсидіанти — кому вона була призначена до січня 2019 року. Таких людей близько 3,7 мільйона. Вони отримали допомогу живими грошима за лютий вже в березні, у квітні отримали за березень, у травні — за квітень. «Нові» субсидіанти 2019 року (їх близько 100 тисяч) отримали державну допомогу за старою схемою у вигляді взаємозаліку (обов'язковий платіж та безготівкова допомога). Такий порядок виплат зберігався до закінчення опалювального сезону — 1 травня. Перші місяці роботи проекту показали успіхи, довівши, що монетизація субсидій на житлово-комунальні послуги - це важлива і успішна реформа.

Монетизація субсидій в Україні показує успіхи - today.ua

- Це не експеримент, це не можна завершувати. Далі у нас на черзі – монетизація пільг, — заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Глава уряду запевнив, що розпочатий проект влада не має наміру згортати. Суть реформи - дозволити одержувачам підтримки від держави самим розпоряджатися грошима на оплату житлово-комунальних послуг. Спочатку уряд перераховував кошти постачальникам тепла, води чи світла, тепер же гроші приходять субсидіантам. З них вони сплачують за комуналку, а залишком можуть розпоряджатися на свій розсуд.

Нагадаємо, якщо одержувач монетизованої субсидії візьме гроші, але вчасно не розрахується за надані послуги і станом на травень 2019 року надійде інформація про заборгованість понад 340 гривень, субсидія на новий період 2019-2020 рр. призначено не буде.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Головне