Мобілізація - які дані про себе можна перевірити

Автор: Олексій Скубій

В травні 2024 року прийнятий закон, який в народі називають “Про посилення мобілізації”. Даним Актом передбачено обов'язок оновити дані в даному реєстрі для чоловіків віком від 18 до 60 років, а також передбачені штрафи для порушників військового обліку і введено процедуру тимчасового позбавлення права керування транспортним засобом.

Мобілізація - які дані про себе можна перевірити - today.ua

Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність осіб, які порушують свої зобов'язання щодо військового обліку.

Дані про правопорушників вносять до різних реєстрів, в залежності від виду заходів впливу до правопорушників - штраф чи тимчасове позбавлення прав.

Розберемо які дані щодо мобілізації можливо знайти про себе.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Штрафи ТЦК

На третій рік повномасштабного вторгнення в Україні запустили електронний реєстр військовозобов'язаних - “Оберіг”. Цей реєстр дозволяє державі вести перелік осіб, які можуть бути призвані до військової служби, отримувати з реєстру інформацію про таких осіб, а саме: місце проживання, місце роботи, телефон, тощо. Тобто, процес мобілізації оцифровують та стараються зробити сучасним та технологічним.

В той же час, військовозобов'язаний має змогу завдяки електронним реєстрам перевірити чи не накладено на нього штраф за непоновлення даних.

Якщо ТЦК та СП складено адміністративний протокол про накладання штрафу, то такий протокол відправляється до державної виконавчої служби для примусового стягнення боргу.

Виконавча служба одночасно із відкриттям провадження по стягненню боргу по штрафу ТЦК вносить дані про таке провадження до реєстру боржників, який доступний для перевірки кожній людині.

Тобто, кожній людині доступна перевірка штрафів від ТЦК, це можливо зробити на сайті Єдиного реєстру боржників або в Сервісі scanbe.io

Судові справи

Мобілізація - які дані про себе можна перевірити

Поруч зі штрафами за неоновлення даних ТЦК та СП мають повноваження звертатись до суду стосовно осіб, які порушили вимоги законодавства про військовий облік, щодо тимчасового позбавлення права керування транспортними засобами.

Такі заяви розглядаються судами в адміністративному порядку. Інформація про судові справи розміщується в судових реєстрах. 

Знайти судову справу або перевірити чи не подано заяву до суду можливо на сайті scanbe.io.

Якщо заява до суду органами ТЦК все ж таки подана, то можливо дізнатися коли призначено судове засідання, який суд буде розглядати справу, чи були прийняті вже якійсь судові документи по справі. А також, завдяки судовим даним можливо слідкувати за розглядом судової справи.

Розшук осіб через самовільне залишення частини

Одним із видів покарань за самовільне залишення частини (СЗЧ) - є кримінальна відповідальність. В рамках кримінального провадження за необхідність слідчий може оголосити особу, яка переховується від слідства, у розшук.

Інформація про осіб, які переховуються від державних органів є публічною та доступною для перевірки, такі дані публікує Міністерство внутрішніх справ.

Перевірити розшук СЗЧ можливо в сервісі Scanbe, якщо така інформація буде знайдена, то вона відображатиметься в розділі “Розшук”.

Висновки

Перевірити штрафи ТЦК, судові позови і іншу інформацію стосовно військових (наприклад СЗЧ) можливо безкоштовно в сервісі Scanbe.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Сервіс перевірить дані про особу за всіма відкритими державними реєстрами та повідомить чи були знайдені збіги та в яких реєстрах знайдені записи про особу.

.

Головне